Polityka i Społeczeństwo Wybory 2020

Kaczyński wyszedł z ukrycia i przypomniał prawdziwe oblicze PiS. Zapowiedział, co czeka nas po wygranej Dudy

Jarosław Kaczyński na okres przed II turą ukrył się w przysłowiowej szafie. Teraz jednak wrócił i udzielił wywiadu TV Trwam. Czy jego nowe wypowiedzi pomogą jednak Dudzie wygrać wybory? Wątpliwe…

Kaczyński: trwa walka o przyszłość Polski

Kaczyński jest zdania, że w niedzielę czeka nas cywilizacyjny wybór. Tu poniekąd zgadza się on z opozycją, choć jego ostateczne wniosku są już zupełnie inne.

Toczy się o przyszłość Polski i to w wielu wymiarach. (…) Najwyższa stawka, która odnosi się do naszej cywilizacji i kultury. Jej trwania, jako czegoś żywego. (…) Ci, którzy prą do władzy, to są ludzie, którzy kwestionują wszystko, co jest naszą tradycją. W kampaniach wyborczych próbują wmawiać, że jest inaczej, ale te fakty są niepodważalne. (…) Jeżeli chodzi o pana Trzaskowskiego, to można mówić o praktyce zupełnie ewidentnej i wszystko co robi jako prezydent Warszawy. (…) Chodzi o politykę historyczną, godnościową, o oświatę — powiedział.

Kpił też, że opozycja dziś wiele obiecuje, ale ostatecznie nie będzie realizowała swojego programu, zrzucając wszystko na kryzys. Uważa też, że KO jest partią proniemiecką.

Nasi polityczni przeciwnicy są gotowi traktować Polskę jako dodatek do Niemiec. To lotnisko w Berlinie zamiast w Polsce pokazuje, o co chodzi. (…) Chcemy być wielkim europejskim narodem. Oni nie chcą. Wiedzą, że jeżeli Polska będzie wielkim europejskim narodem, to ta „elita” nie będzie miała nic do powiedzenia – stwierdził.

Jego zdaniem koalicja PO-PSL prowadziła taką politykę, której celem był głównie… awans zawodowy Donalda Tuska.

Za czasów rządów Platformy Obywatelskiej i PSL mieliśmy do czynienia z polityką, która była nastawiona na realizację osobistego interesu, awansu Donalda Tuska – powiedział.

Zadać cios zagranicznym mediom

Lider PiS mówił też wiele o mediach z zagranicznym kapitałem. Podkreślił, że władza musi coś zrobić, by nie miały one tak dużego wpływu na naszą scenę polityczną i rzeczywistość.

W Hiszpanii firma Ringier Axel Springer próbowała założyć coś w rodzaju naszego „Faktu”, duży tabloid. I on po krótkim czasie upadł, bo Hiszpanie wiedząc, że to nie jest hiszpańskie, po prostu tego nie kupowali. Trzeba tego rodaków uczyć. (…) Trzeba pilnować tego, by układ nerwowy w Polsce był polski – twierdził.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie