Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński wystraszył się opozycji?

Kaczyński wystraszył się opozycji?
fot. WENDE Images/Shutterstock

Houston, mamy problem! Terrain ahead, pull up, pull up! Po Marszu Wolności zorganizowanym przez Platformę Obywatelską funkcjonariusze PiS wysyłają rozpaczliwe opinie i komunikaty. Bezsensowne i nacechowane kłamstwami, widać dobrą szkołę dezinformacji. Czyżby Bartłomiej Misiewicz kreślił im plany ramowe?

Marsz Wolności. Duży, jak twierdzi opozycja, mały, jak usiłuje dowieść strona rządząca. Kto był na marszu potrafi samodzielnie wyciągnąć wnioski i nie jest mu potrzebne podpieranie się opiniami którejkolwiek ze stron. Najważniejsze, że ściągnęły tłumy ludzi nie bojących się Kaczyńskiego, jego marionetek z rządu i całego PiS. PO i inne partie opozycyjne kolejny raz wysłały sygnał, że są gotowe zakopać topór wojenny, zawiązać sojusz i skierować wszystkie siły przeciwko PiS, którego prezes nawet nie udaje, że marzy mu się w Polsce autokracja, w dodatku poza strukturami unijnymi.

Jarosław Kaczyński kolejny raz pokazał oblicze tchórza.

Czmychnął z Warszawy do Szczecina. Rzekomo na szczupaki… W Stoczni Szczecińskiej ogłosił, że przecież w Polsce jest wolność, więc niepotrzebne są marsze i manifestacje. Każdy ma inne pojęcie wolności, ale do tego- mimo zaawansowanego wieku- naczelnik PiS jeszcze nie dorósł. Czego obawiał się Kaczyński uciekając z Warszawy? Ze manifestacja mogłaby dotrzeć pod żoliborski adres, że ktoś wyciągnąłby naczelnika PiS z domowych pieleszy i wrzuciłby na taczkę? Interesujący scenariusz. Korespondent reżimowej telewizji, specjalista od trotylu swego czasu raczył podzielić się informacją, że PiS mogłoby jeszcze trochę wzrosnąć, gdyby zdecydował się na lekki wpier…

Pisowskim funkcjonariuszom wydaje się, że są niezrównani w robieniu wody z mózgu swoim wyborcom. Nie zamierzam wyprowadzać ich z błędu i wyjaśniać, że raczej wyróżniają się swoją głupotą, ale komu i czemu się dziwić? Jakiś mądry człowiek oznajmił kiedyś, że sztuką jest zagospodarować najmądrzejszy elektorat, jest to bardzo trudne zadanie, więc woli zająć się tym najgłupszym. I na potrzeby najgłupszego elektoratu właśnie kreślono w reżimowych mediach takie analizy po Marszu Wolności, że śmiać się chciało! W jednym ujęciu pokazano zgromadzonych na Pl. Bankowym, w drugim- pielgrzymów na Jasnej Górze. I na serio komentowano ilość jednych i drugich! Skręcone sondaże, medialne prowokacje, WULGARNE (sic!) marsze, donosy i zastraszanie – to oręż PO w walce o władzę, kreśli rozpaczliwy scenariusz zlękniony PiSmak. Marsz był klapą i frekwencyjną porażką, bagatelizują go pośledni politycy PiS. Skoro taka porażka, taka klapa organizacyjna- dlaczego tak się go boją, dlaczego tak go analizują, tak usiłują umniejszać jego przekaz?

Nieceniona Krystyna Pawłowicz nie byłaby sobą, gdyby nie zabrała głosu w sprawie marszu. W pełnym histerii wpisie upstrzonym wykrzyknikami i wielkimi literami na portalu społecznościowym wykrzyczała, że idąc 6 maja z politykami PO (zapomniała albo świadomie skłamała nie informując, że na marszu byli obecni politycy i innych partii)

POPIERASZ m.in.

– ponowne PODNIESIENIE WIEKU EMERYTALNEGO,

– LIKWIDACJĘ programu 500+

– LIKWIDACJĘ IPN

– LIKWIDACJĘ Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

– NIEOGRANICZONĄ ILOŚĆ IMIGRANTÓW ISLAMSKICH w Polsce dla ubogacenia kobiet ze swej rodziny

– Ponowne zatuszowanie AFER I SKANDALI

– Zatrzymanie reformy sądownictwa

– Podwyżki podatków i wiele innych

Od siebie mogę dodać: idąc za PiS popierasz obniżanie świadczeń emerytalnych przyszłych emerytów, program miliony plus dla Tadeusza Rydzyka, kolesiostwo w IPN i pisanie tam historii na nowo, dalsze patrzenie przez palce przez CBA na afery z udziałem Kościoła katolickiego (Biuro nigdy nie zajęło się sprawami m.in. Komisji Majątkowej), dalsze umizgi PiS do Katarczyków (radykalni islamiści gościli w Polsce w ubiegły piątek i jakoś politycy PiS nie postawili tamy islamowi), afery w MON, finansowanie śmiesznej podkomisji Macierewicza ds. katastrofy smoleńskiej, prywatę w ministerstwach panów Szyszki, Glińskiego i Błaszczaka, jesteś za upolitycznieniem, uzależnieniem sądów od PiS, a na kwotę wolną od podatku nie masz co liczyć, szary obywatelu Kowalski.

Czy komitet zjednoczonej opozycji wypali? Próbować warto, nie warto czekać z założonymi rękami na posunięcia Kaczyńskiego czy tracić czas na użeranie się z pisowskimi trollami w Internecie, bo w ten sposób nie wygrywa się wyborów.

Obietnica politycznego rozliczenia polityków i funkcjonariuszy „dojnej zmiany” łamiących zasady państwa prawa i konstytucji została przyjęta aplauzem przez uczestników Marszu Wolności. Nie zmarnuj tego potencjału, opozycjo!

fot. WENDE Images/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie