Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński wygadał się w ważnej sprawie i PiS ma duży problem. Trwają próby odkręcenia słów prezesa

Jarosław Kaczyński swoim wywiadem popsuł swojemu obozowi narrację ws. afery inwigilacyjnej. Teraz następuje więc kolejna wolta – politycy partii rządzącej przekonują, że prezes nie powiedział tego, co powiedział.

Ależ zdziwione miny musieli mieć politycy obozu rządzącego, gdy przeczytali w poprzedni piątek przeczytali wywiad Jarosława Kaczyńskiego w tygodniku „Sieci”. Tyle czasu przekonywali przecież, że nie wiedzą czym jest Pegasus, że Polska nie posiada tego oprogramowania, a ostatnie Pegasusy, jakie widzieli, to konsole do gier. Tymczasem Jarosław Kaczyński potwierdził w wywiadzie, że nasz kraj taki system posiada.

Tym samym zburzył starannie budowaną narrację i postawił w fatalnym świetle m.in. Mateusza Morawieckiego czy wiceministra Michała Wosia.

W obozie rządzącym postanowiono dokonać kolejnej narracyjnej wolty – teraz trzeba przekonywać, że prezes nie powiedział tego, co powiedział. Przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych Waldemar Andzel powiedział dziennikarzom, że Kaczyński wcale „nie potwierdził zakupu Pegasusa”.

Nie, nie powiedział czegoś takiego. Proszę się wczytać i proszę nie przekłamywać informacji – przekonywał Andzel. Poradził, aby dziennikarze „wnikliwie przeanalizowali wypowiedź” prezesa.

Powiedział, że ma systemy, które są na wysokim poziomie, bardzo profesjonalne. Nie powiedział, jaki to jest system – usprawiedliwiał Kaczyńskiego Andzel. Gdy został zapytany wprost o Pegasusa, zasłaniał się tajemnicą. Podobnie wiceminister Michał Woś, który niedawno przekonywał, że jedyny Pegasus jaki kupił, to konsola do gier.

Wszystkie działania Ministerstwa Sprawiedliwości sprzed czterech lat były legalne i kontrolowane przez odpowiednie instytucje. Wszystko w tej sprawie jest klauzulowane tajemnicą – mówił w środę wiceminister.

Poseł KO Adam Szłapka jest rozbawiony próbami PiS, by odkręcić słowa prezesa. Jego zdaniem to „szukanie słów”, by wycofać się z jednoznacznej deklaracji Kaczyńskiego ws. Pegasusa.

W wywiadzie prasowym Kaczyński powiedział jasno – mamy Pegasusa – powiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie