Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński wściekły na Morawieckiego. Prezes dał mu trudne do udźwignięcia ultimatum

Prezes Jarosław Kaczyński na razie broni premiera Mateusza Morawieckiego. Nieoficjalnie słychać na Nowogrodzkiej, że szef rządu dostał ultimatum.

Mateusz Morawiecki jest dzieckiem Jarosława Kaczyńskiego. Szef rządu ma wielu oponentów i wrogów w Zjednoczonej Prawicy, ale prezes Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie go broni. Około miesiąca temu wsparł Morawieckiego w rządowej dyskusji na temat wprowadzenia lockdownu. Premier obstawał za dotkliwymi obostrzeniami gospodarczymi, przeciwnikiem takiego rozwiązania był Jarosław Gowin.

W ostatnim czasie PiS boryka się z samymi problemami. Część z nich to wina prezesa, ale oczywiście on jest poza podejrzeniami. Jak pisze Gazeta Wyborcza, wraz ze spadkiem notowań w partyjne kuluary wrócił rytuał wzajemnych oskarżeń – Ze zdwojoną siłą odżyły wszystkie animozje, wyciszone na krótko niedawną rekonstrukcją rządu. Przy Nowogrodzkiej znów grany jest stary repertuar pretensji do Mateusza Morawieckiego – mówi gazecie informator.

Nieoficjalnie słychać, że prezes nie jest zadowolony z Morawieckiego. Ma pretensje, że nie wykorzystano lata na przygotowania do kolejnej fali Covid-19 – Prezes po ludzku go lubi, a że narzeka? Nie wiem, czy jest w partii ktoś, na kogo nie narzeka. Taka już natura prezesa – mówi osoba z otoczenia Kaczyńskiego. Pojawiają się także zarzuty o uprawianiu gierek wizerunkowych i PR-owych przez szefa rządu i Michała Dworczyka.

Rozmówcy Gazety Wyborczej zaznaczają, że dla przyszłości Morawieckiego ważne będzie najbliższe pół roku. Jego kluczowym zadaniem jest uratowanie gospodarki – Jak mu się to uda, nic mu nie grozi. Oczywiście przy założeniu, że ucichną wewnętrzne spory, konflikty z koalicjantami i znajdziemy rozwiązania dla projektów dziś u nas niepopularnych – tłumaczy ważny polityk.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie