Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński w szoku! Znany kapłan napisał list, w którym krytykuje TVP i prezesa. “Pańskie wypowiedzi sprawiają ból”

Tego Jarosław Kaczyński się nie spodziewał! Znany kapłan napisał do niego list otwarty. Tym razem jednak żadnych peanów dla prezesa ze strony przedstawiciela Kościoła nie było. – Pańskie wypowiedzi sprawiają mi często ból, niemal fizyczny – napisał o. Ludwik Wiśniewski.

Manipulacja TVP

Dominikanin o. Ludwik Wiśniewski był działaczem opozycyjnym w czasach PRL. W 2015 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. To on wygłosił też głośną homilię podczas pogrzebu Pawła Adamowicza. Apelował, by skończyć z nienawiścią, nienawistnym językiem i pogardę. Mówił też, że „człowiek posługujący się językiem nienawiści budujący swoją karierę na kłamstwie nie może pełnić wysokich funkcji w Polsce”. Ten fragment wycięło TVP i zestawiło w montażu z wizerunkiem Donalda Tuska.

Telewizja publiczna jest od tego, żeby kształtować w społeczeństwie podstawowe wartości. Tam nie może być cienia kłamstwa – skomentował tę manipulację oburzony kapłan. Powiedział też, że oczekuje od prezesa TVP Jacka Kurskiego przeprosin.

Kapłan pisze do prezesa

Po kilku latach o. Wiśniewski wrócił do tematu TVP. Duchowny zdecydował się opublikować na łamach „Rzeczpospolitej” list otwarty do Jarosława Kaczyńskiego, w którym dzieli się swoją opinią na temat telewizji publicznej. List został napisany 15 sierpnia.

Wczoraj wieczorem wysłuchałem z wielkim wzruszeniem koncertu religijnego „Abba Ojcze”, nadawanego przez TVP 1. Ale pół godziny wcześniej wysłuchałem wiadomości nadawanych przez tę samą stację TVP 1, w których, jak codziennie od wielu dni, „lały się” półprawdy i jawne kłamstwa, pomówienia konkurentów politycznych o działanie na szkodę Polski; zohydzanie „Unii Europejskiej” i najbliższego naszego sąsiada usytuowanego po drugiej stronie Odry – zauważył ksiądz. Przypomniał prezesowi dawne spotkanie, w którym obaj zgodzili się, że „fałsz jakim karmiła ludzi władza komunistyczna , to była zbrodnia na Duszy Narodu”.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie