Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński tańczy jak mu zagra Putin przy melodii polexit? Szokująca hipoteza byłego szefa Kontrwywiadu Wojskowego

Skok PiS na media - cicha fascynacja Kaczyńskiego Putinem

Rosyjska kampania wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej trwa od dawna – pisze na Twitterze gen. Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Generał Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) jest osobą znienawidzoną przez “dobrą zmianę”, a w szczególności przez Antoniego Macierewicza. Zaraz po objęciu sterów przez Macierewicza w Ministerstwie Obrony Narodowej (MON), miało miejsce nocne wejście, a raczej włamanie do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO (CEK). W asyście Żandarmerii Wojskowej Bartłomiej Misiewicz, ówczesny rzecznik MON, oraz szef SKW Piotr Bączek pruli i penetrowali sejfy w poszukiwaniu dokumentów.

Pod koniec 2017 r. do sądu skierowano akt oskarżenia wobec generała Piotra Pytla i pułkownika Krzysztofa Duszy, twórców CEK NATO. Żołnierze zostali oskarżeni o przekroczenie uprawnień i niedopełnianie obowiązków. W 2019 r. sąd sprawę umorzył – Sprawa została umorzona z braku dowodów wskazujących na popełnienie przestępstwa, czyli przestępstwa nie popełniono – informował mecenas Antoni Kania-Sieniawski, reprezentujący oskarżonych. Prokuratura zapowiedziała apelację.

W grudniu 2017 r. doszło do głośnego zatrzymania gen. Piotra Pytla przez Żandarmerię Wojskową. Chodziło o umowę zawartą między SKW i rosyjskimi służbami specjalnymi. Podpisanie takiej umowy było konieczne, ponieważ pozwalała ona na sprawne oraz bezpieczne wycofanie sprzętu i polskich żołnierzy z Afganistanu.

W zeszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie antyunijną tyradę, która była związana z zapowiedzią weta unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy. Dziennikarze zwracali uwagę, że od takich słów do czynów przeszła Wielka Brytania, co skończyło się Brexitem. Polexit zaczął być odmieniany przez wszystkie przypadki. Wczoraj opublikowano dwa sondaże, w których ponad 80 proc. respondentów opowiedziało się za pozostaniem w europejskiej wspólnocie.

W niedzielę tygodnik “DoRzeczy” pokazał okładkę z jaką został wydany najnowszy numer – Unii trzeba powiedzieć: Dość. Polexit – mamy prawo o tym rozmawiaćW szczególności drugie zdanie wywołało emocje na Twitterze. Użytkownicy zaczęli je parodiować, wśród głosów mówiących, że rozmowy o Polexicie są niebezpieczne dla polskiej racji stanu.

Wczoraj w serii wpisów na Twitterze, gen. Piotr Pytel odsłonił skrawek działalności rosyjskiego wywiadu wojskowego (GRU) na kierunku unijnym, a w szczególności Polskim. Generał podkreślił, że rosyjskie służby specjalne planują swoje działania w długookresowym horyzoncie czasowym.

Wszelkie posunięcia naszych elit politycznych, osłabiające jedność UE czy stanowiące wręcz wstęp do polexitu, pozostają w pełnej harmonii ze strategicznym kursem polityki Federacji Rosyjskiej, realizowanym przy pomocy narzędzi jakimi są służby specjalne – pisze generał.

Były szef SKW zaznacza, że przeszkodą na drodze do wyprowadzenia Polski z UE jest powszechne i stabilne poparcie obywateli RP dla członkostwa.

Rosyjskie władze są zainteresowane otwarciem w Polsce dyskusji początkowo nawet czysto teoretycznej, nawet rzekomo zabezpieczającej przed tym Polexitem.

Rosyjska kampania wyprowadzania Polski z Uni Europejskiej trwa od dawna – pisze gen. Piotr Pytel.

General zakończył nawiązaniem do ewentualnej dyskusji o Polexicie – I mam propozycję do tych, którzy publicznie postulują potrzebę rozmowy o wyjściu Polski z Unii Europejskiej – zastanówcie się na spokojnie, skąd i kiedy wam to przyszło do głowy. Chyba że odpowiedź na to pytanie, w waszym przypadku, nie wymaga namysłu.

Źródło – Twitter https://twitter.com/PiotrPytel67

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie