Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński tańczy jak mu zagra Putin przy melodii polexit? Szokująca hipoteza byłego szefa Kontrwywiadu Wojskowego

Skok PiS na media - cicha fascynacja Kaczyńskiego Putinem

Rosyjska kampania wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej trwa od dawna – pisze na Twitterze gen. Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Generał Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) jest osobą znienawidzoną przez “dobrą zmianę”, a w szczególności przez Antoniego Macierewicza. Zaraz po objęciu sterów przez Macierewicza w Ministerstwie Obrony Narodowej (MON), miało miejsce nocne wejście, a raczej włamanie do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO (CEK). W asyście Żandarmerii Wojskowej Bartłomiej Misiewicz, ówczesny rzecznik MON, oraz szef SKW Piotr Bączek pruli i penetrowali sejfy w poszukiwaniu dokumentów.

Pod koniec 2017 r. do sądu skierowano akt oskarżenia wobec generała Piotra Pytla i pułkownika Krzysztofa Duszy, twórców CEK NATO. Żołnierze zostali oskarżeni o przekroczenie uprawnień i niedopełnianie obowiązków. W 2019 r. sąd sprawę umorzył – Sprawa została umorzona z braku dowodów wskazujących na popełnienie przestępstwa, czyli przestępstwa nie popełniono – informował mecenas Antoni Kania-Sieniawski, reprezentujący oskarżonych. Prokuratura zapowiedziała apelację.

W grudniu 2017 r. doszło do głośnego zatrzymania gen. Piotra Pytla przez Żandarmerię Wojskową. Chodziło o umowę zawartą między SKW i rosyjskimi służbami specjalnymi. Podpisanie takiej umowy było konieczne, ponieważ pozwalała ona na sprawne oraz bezpieczne wycofanie sprzętu i polskich żołnierzy z Afganistanu.

W zeszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie antyunijną tyradę, która była związana z zapowiedzią weta unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy. Dziennikarze zwracali uwagę, że od takich słów do czynów przeszła Wielka Brytania, co skończyło się Brexitem. Polexit zaczął być odmieniany przez wszystkie przypadki. Wczoraj opublikowano dwa sondaże, w których ponad 80 proc. respondentów opowiedziało się za pozostaniem w europejskiej wspólnocie.

W niedzielę tygodnik “DoRzeczy” pokazał okładkę z jaką został wydany najnowszy numer – Unii trzeba powiedzieć: Dość. Polexit – mamy prawo o tym rozmawiaćW szczególności drugie zdanie wywołało emocje na Twitterze. Użytkownicy zaczęli je parodiować, wśród głosów mówiących, że rozmowy o Polexicie są niebezpieczne dla polskiej racji stanu.

Wczoraj w serii wpisów na Twitterze, gen. Piotr Pytel odsłonił skrawek działalności rosyjskiego wywiadu wojskowego (GRU) na kierunku unijnym, a w szczególności Polskim. Generał podkreślił, że rosyjskie służby specjalne planują swoje działania w długookresowym horyzoncie czasowym.

Wszelkie posunięcia naszych elit politycznych, osłabiające jedność UE czy stanowiące wręcz wstęp do polexitu, pozostają w pełnej harmonii ze strategicznym kursem polityki Federacji Rosyjskiej, realizowanym przy pomocy narzędzi jakimi są służby specjalne – pisze generał.

Były szef SKW zaznacza, że przeszkodą na drodze do wyprowadzenia Polski z UE jest powszechne i stabilne poparcie obywateli RP dla członkostwa.

Rosyjskie władze są zainteresowane otwarciem w Polsce dyskusji początkowo nawet czysto teoretycznej, nawet rzekomo zabezpieczającej przed tym Polexitem.

Rosyjska kampania wyprowadzania Polski z Uni Europejskiej trwa od dawna – pisze gen. Piotr Pytel.

General zakończył nawiązaniem do ewentualnej dyskusji o Polexicie – I mam propozycję do tych, którzy publicznie postulują potrzebę rozmowy o wyjściu Polski z Unii Europejskiej – zastanówcie się na spokojnie, skąd i kiedy wam to przyszło do głowy. Chyba że odpowiedź na to pytanie, w waszym przypadku, nie wymaga namysłu.

Źródło – Twitter https://twitter.com/PiotrPytel67

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie