Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński szykuje się do “trójskoku”. Prezes ma plan na przyspieszone wybory

Z informacji Onetu wynika, że Jarosław Kaczyński szykuje się do “trójskoku”, który ma się skończyć przyspieszonymi wyborami.

Z informacji Onetu wynika, że Jarosław Kaczyński ma w planach przyspieszone wybory, które mogłyby się odbyć na wiosnę. Do tej pory bronił się przed takim scenariuszem i używał go raczej jako straszaka wobec koalicjantów. Temat wraca i nie wiadomo, czy jest brany na poważnie na Nowogrodzkiej, czy ma podziałać na członków Porozumienia, żeby przemyśleli przystąpienie do PiS-u oraz zdyscyplinować Zbigniewa Ziobrę, który może zacząć fikać po zapowiedzi likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Prezes PiS stawia sobie cele jakie musi osiągnąć, aby na wiosnę wysłać Polaków do urn.

W partyjnym sercu jest to nazywane “trójskokiem Kaczyńskiego”.

Po pierwsze – przepędzić Amerykanów z telewizji TVN, zamknąć ją lub przejąć nad nią kontrolę. Po wtóre, zamierza usunąć zbuntowanego szefa NIK Mariana Banasia, który serią kontroli będzie obnażał defekty i afery rządów PiS. Po trzecie, jak najszybsze uchwalenie podatkowych ustaw Polskiego Ładu – pisze portal. PiS-owskim ładem Kaczyński chce złupić klasę średnią i kupić sobie poparcie w elektoracie socjalnym.

I znowu się okazuje, że wszystkiemu jest winny Donald Tusk, który jest determinantą w przeprowadzeniu “trójskoku”. Szef Prawa i Sprawiedliwości obawia się, że były premier przez dwa lata skonsoliduje na tyle opozycję, że ta pogoni partię władzy tam gdzie pieprz rośnie. PiS znalazł się w sytuacji podbramkowej, bo Tusk dostaje co chwilę na tacy tematy, którymi uderza we władzę. Aktualnie są to podwyżki, a za chwilę zapewne rozpęta się dyskusja o majątkach polityków. Tu PiS i sam Kaczyński także nie mają się czym pochwalić. Gdyby była z ich strony wola, zamrożona w Trybunale Konstytucyjnym ustawa o majątkach rodzin polityków już dawno byłaby przedmiotem orzeczenia.

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie