Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński szykuje ofensywę partyjną na lato. Los Morawieckiego jest przesądzony

PiS
Flickr.com/PiS

Przekładany kongres Prawa i Sprawiedliwości ma się odbyć podczas wakacji. Według informacji WP.pl, na premiera Mateusza Morawieckiego czeka nagroda.

Na początku listopada zeszłego roku miał się odbyć kongres Prawa i Sprawiedliwości, ale epidemia go odwołała. Nie zmienia to jednak tego, że pewnego rodzaju wstęp do kongresu odbywał się podczas rekonstrukcji rządu, gdy kłócono się praktycznie o wszystko. Przygotowania do drugiej fali były fikcją o czym można się do dzisiaj przekonać. Od tamtego czasu, państwo jest epidemicznie szyte nićmi, ale szwy i tak puszczają. Mówi o tym codziennie liczba zgonów.

Według informacji WP.pl, przekładany kongres ma się odbyć w porze wakacyjnej – Jarosław Kaczyński ma wzmocnić mandat lidera partii rządzącej i przedłużyć swoje rządy w ugrupowaniu o kolejną kadencję. Z kolei Mateusz Morawiecki ma awansować na wiceprezesa PiS – informuje Wirtualna Polska.

Zapowiedzi listopadowego kongresu zbiegały się z informacjami o Mateuszu Morawieckim, który miał na nim zostać wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości. Późniejsze losy tej informacji miotały się od ściany do ściany. Jednego dnia stanowisko dla Morawieckiego było pewne, drugiego w sferze marzeń.

Podobno wiceprezesura szefa rządu w formacji Jarosława Kaczyńskiego jest już pewna. Rekomendacje współpracowników prezesa PiS oraz jego samego są czytelne i jasne, zapewne także dla Zbigniewa Ziobry – Mateusz Morawiecki poradził sobie w walce ze skutkami pandemii na tyle, na ile mógł. A do tego przyczynił się do wyborczego zwycięstwa Andrzeja Dudy, a także wynegocjował dla Polski miliardy z UE – pisze WP.pl.

Dzisiaj w partii władzy jest pięcioro wiceprezesów: europosłowie Beata Szydło i Joachim Brudziński, ministrowie – Mariusz Kamiński (MSWiA) i Mariusz Błaszczak (MON) oraz były szef MON Antoni Macierewicz i właśnie przy ostatnim nazwisku pojawia się znak zapytania. Przyszłość polityczną Antoniego Macierewicza spowiła mgła i to smoleńska. Rodziny smoleńskie skupione wokół PiS, mają go serdecznie dość, a to może być fundamentalne dla Kaczyńskiego. Mateusz Morawiecki może zastąpić byłego szefa resortu obrony.

Źródło WP.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie