Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński szykuje grunt pod zmianę premiera? Nowy ulubieniec prezesa komentuje spekulacje

screen YouTube/ infoPłockTV

Jarosław Kaczyński ma nowego pupila. W wywiadzie dla Telewizji wPolsce.pl prezes zachwycał się Danielem Obajtkiem. W PiS zastanawiają się, czy to koniec Mateusza Morawieckiego.

Mateusz Morawiecki od dawna jest uważany za protegowanego Jarosława Kaczyńskiego, naturalnego następcę prezesa PiS. Ale możliwe, że sytuacja ulegnie zmianie.

Morawiecki ostatnio zniknął z mediów, nie pojawił się choćby na ostatniej konferencji prasowej dotyczącej obostrzeń. Decyzje rządu przedstawiał minister zdrowia Adam Niedzielski. A po wywiadzie, który Kaczyński udzielił telewizji wPolsce.pl jest jasne, że prezes ma nowego ulubieńca – Daniela Obajtka.

Morawiecki pominięty?

We wspomnianym wywiadzie Kaczyński zachwycał się prezesem Orlenu. Nazwał Daniela Obajtka „nadzieją dla Polski”.

Daniel Obajtek jest nadzieją. Nadzieją nie naszego obozu politycznego, nie jakiejś grupy partykularnej, tylko po prostu Polski. Wszystkich Polaków, którzy chcą dobra naszego narodu, którzy chcą żyć w kraju silnym, liczącym się, coraz silniejszym i którzy po prostu chcą sukcesu – rozpływał się prezes. Wyraził nadzieję, że Obajtek uczyni dla Polski „dużo, dużo więcej”.

Daniel Obajtek to przede wszystkim zupełnie niezwykły człowiek, jeżeli chodzi o talent organizacyjny, dynamikę, łatwość podejmowania decyzji i to celnych decyzji, słusznych decyzji. W tym naszym zbiorze różnego rodzaju osób, które mają kwalifikacje do tego, żeby zrobić dla społeczeństwa coś dobrego – sypał komplementami Kaczyński.

Nic dziwnego, że po takiej litanii zachwytów pojawiły się głosy, że prezes szykuje zmianę na stanowisku premiera. Ile prawdy w tych spekulacjach? Trudno powiedzieć, ale słowa Kaczyńskiego na pewno nie są przypadkowe. Co prezes chciał osiągnąć? O to portal WP zapytał polityków PiS. Rozmówcy portalu mają kilka teorii.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie