Po godzinach

Kaczyński świętuje urodziny, politycy opozycji zdradzili, co daliby prezesowi w prezencie. Myśl przewodnia jest jedna

Jarosław Kaczyński kończy 73 lata. My życzymy z tej okazji prezesowi, aby jesienią przyszłego roku okazało się, że ma mnóstwo czasu na rozwijanie swojego hobby, bo za rządzenie krajem weźmie się inna ekipa. A co wręczyliby Kaczyńskiemu politycy opozycji?

„Fakt” postanowił sprawdzić, jakie pomysły na prezenty dla Jarosława Kaczyńskiego mają polscy politycy. Zacznijmy od obozu solenizanta: Ryszard Czarnecki wręczyłby mu dzieła Józefa Piłsudskiego albo Henryka Sienkiewicza.

Pan prezes bardzo lubi polską literaturę, dobrze się na niej zna, więc myślę, że chętnie sobie przypomni, zwłaszcza ten fragment z „Potopu”, w którym wachmistrz Soroka mówi o Kmicicu: „Nasz pan dla wrogów okrutny, ale dla swoich też nielekki”. Poza tym pewnie jeszcze jakaś szabla by się przydała jako metafora przywództwa i dzielności – mówi Czarnecki.

Ciekawe propozycje przedstawili politycy opozycji. Władysław Kosiniak-Kamysz wysłałby prezesa PiS na urodzinową emeryturę.

– Dałbym mu szansę odpocząć, już spokojnie mógłby przejść na zasłużoną emeryturę, jakoś sobie poradzimy bez niego – mówi lider PSL. Również Dariusz Joński z KO chciałby zatroszczyć się o odpoczynek dla prezesa.

– Ponieważ prezes pływa z Joachimem Brudzińskim stateczkami i łowi ryby, dałbym mu zestaw wędkarza, żeby zostawił Polskę i zajął się łowieniem ryb, najlepiej razem z Brudzińskim – powiedział „Faktowi” poseł.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie