Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński stracił panowanie nad obozem władzy? Prezes może podjąć trudną decyzję. “W tej sprawie trzeba być realistą”

Konwencja
Flickr.com/PiS

Borys Budka nie ma wątpliwości, że Jarosław Kaczyński stracił kontrolę nad rządem. – Woli do końca wisieć na widzimisię „niezależnych” pokroju Mejzy – mówi polityk PO.

Jarosław Kaczyński poniósł w Sejmie klęskę. Proponowana przez niego ustawa covidowa, zwana Lex Kaczyński lub Lex Konfident, przepadła w głosowaniu. Co istotne, za jej odrzuceniem głosowali też politycy Zjednoczonej Prawicy. Borys Budka nie ma wątpliwości, że to symboliczna porażka prezesa, która udowadnia, iż nie panuje on nad rządem.

Doskonale widać, że Jarosław Kaczyński nie zapanował nad swoim klubem. Najpierw przedstawił ustawę, która nie miała szans na poparcie w Sejmie, a później próbował wysondować, jak wielu posłów PiS mu zaufa i poprze ten bubel prawny – powiedział Budka w rozmowie z portalem NaTemat. – Pewnie nigdy nie przypuszczał, że własna partia może tak surowo ocenić jego autorski pomysł – ocenił polityk KO.

Zdaniem Budki głosowanie w sprawie ustawy covidowej pokazuje, że PiS nie ma już większości w Sejmie.

Rząd od dawna nie jest już większościowy, ale Kaczyński woli do końca wisieć na widzimisię „niezależnych” pokroju Mejzy i Ajchlera oraz posłów od Kukiza, zamiast wybrać honorowe rozwiązanie – mówi polityk, mając na myśli przedterminowe wybory. Czy zdaniem Budki realny jest scenariusz, że wyborcy pójdą do lokali wyborczych jeszcze w tym roku?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie