Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński spotkał się z partyjnymi antyszczepionkowcami. Co powiedział im prezes?

Jednym z największych zarzutów wobec rządu PiS jest jego wyrozumiałość dla antyszczepionkowców. Jarosław Kaczyński spotkał się z politykami partii rządzącej, którzy są przeciwnikami szczepień.

Wczoraj w Polsce przekroczono barierę 100 tysięcy covidowych zgonów. Nie brakuje opinii, że byłoby ich znacznie mniej, gdyby rząd postawił mocniejszy nacisk na szczepienia. Tymczasem władza jest zaskakująco wyrozumiała wobec antyszczpinonkowców. Nic dziwnego, skoro w partii rządzącej znajduje się grupa przeciwników szczepień, a Jarosław Kaczyński wydaje się wobec nich bezradny.

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, prezes spotkał się z przeciwnikami szczepień ze Zjednoczonej Prawicy, by porozmawiać o ustawie, która umożliwia pracodawcom testowanie pracowników. Spotkanie nie przyniosło rezultatu.

Prosiliśmy o jej wycofanie – mówi „Wyborczej” posłanka Teresa Hałas, która brała udział w spotkaniu. Zdradziła, że prezes nie był stanowczy wobec partyjnych antyszczepionkowców.

Nie prosił nas, byśmy głosowali za. Mamy wolną rękę. Nie próbował nas przekonać. Powiedział, że wie i szanuje, że są różne zdania – relacjonuje posłanka. Jak przyznała, sama będzie głosowała przeciwko projektowi, który został pozytywnie zaopiniowany przez sejmową komisję zdrowia.

Co ciekawe, w grudniowym wywiadzie dla Interii Kaczyński przyznał, że z przegłosowaniem ustawy głosami Zjednoczonej Prawicy może być ciężko.

Wiem, że mamy w klubie antyszczepionkowców, że sami nie jesteśmy w stanie tego przegłosować przy tak kruchej większości. Liczymy tu na opozycję – mówił prezes. Swoich ludzi do głosowania nie przekonał, a nie może im grozić z obawy przed utratą ich głosów w innych sprawach. Władza pozostaje zakładnikiem antyszczepionkowców.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie