Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński skomentował Lex TVN, dziennikarz zagrożonej stacji odpowiada prezesowi. “Nie wierzy w to, co mówi”

Jarosław Kaczyński skomentował na sejmowych korytarzu sprawę “lex TVN”. Do jego słów odniósł się Konrad Piasecki, dziennikarz TVN24.

W ubiegły piątek Zjednoczona Prawica z przystawkami w ciągu dwóch godzin przepchała przez Sejm “lex TVN”. Jarosław Kaczyński, który z zasady nie rozmawia z mediami, podczas przemarszu po sejmowym korytarzu został zapytany przez sejmową reporterkę “Gazety Wyborczej” o “lex TVN”. – Po co skok na wolne media? W czym przeszkadzają panu takie media jak TVN? – padło pytanie. – W niczym mi nie przeszkadza. TVN się nie zmieni – odparł Jarosław Kaczyński.

Kaczyński nie wierzy w to co mówi

O komentarz do słów Jarosława Kaczyńskiego został poproszony przez Wirtualną Polskę Konrad Piasecki, dziennikarz TVN24, gospodarz porannego programu “Rozmowa Piaseckiego” oraz niedzielnej “Kawy na ławę”.

– Myślę, że prezes kompletnie nie wierzy w to, co mówi (…). Myślę, że myśl i marzenie o tym, że TVN da się opiłować, a być może przejąć nad nim kontrolę, jest dominującym przekonaniem w PiS, nawet jeśli pozornie mówi się, że TVN się po ustawie “lex TVN” nie zmieni – powiedział Piasecki.

Jak ocenia dziennikarz TVN24, samym TVP nie da się iść po wygraną w wyborach, więc “trzeba stępić pióra mediów, które widzą świat inaczej”. – To przerażające. Widzimy to nie tylko w retoryce, ale również w działaniu – podkreślił.

Tło “lex TVN”

Konrad Piasecki pochylił się także nad możliwymi przyczynami, które przyświecały Nowogrodzkiej przy nagłym uruchomieniu machiny legislacyjnej. Tłem jest tutaj pokazanie przez Kaczyńskiego, że dominuje w Sejmie i ma większość.

– “Lex TVN” i walka z TVN to jedna z niewielu spraw, w której rządzący mogą jeszcze udowodnić jedność, która rządzących jeszcze łączy – analizuje.

Jak dodaje, dla partii władzy “lex TVN” jest wygodniejszym tematem niż dyskusja o galopującej drożyźnie, czy indolencji rządzących w radzeniu sobie z czwartą falą zakażeń i covidowych zgonów.

Źródło: Wirtualna Polska

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie