Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński się mści. CBA w domu Banasia

Jak podała Wirtualna Polska, trwa przeszukanie w podwarszawskim domu syna prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Chodzi o sprawę słynnej krakowskiej kamienicy należącej do Mariana Banasia.

Banaś vs. PiS

Onet dotarł też, jak twierdzi, do dokumentu wydanego przez Prokuraturę Regionalną w Białymstoku. Ta prowadzi postępowanie w sprawie słynnej krakowskiej kamienicy.

Teraz prokuratura zażądała “dobrowolnego wydania (…) dokumentacji papierowej i elektronicznej” dot. “dofinansowania i wsparcia ze środków publicznych na rzecz renowacji budynku”. Chodzi o wspomnianą już kamienicę w Krakowie.

Pełnomocnik Mariana Banasia mecenas Marek Małecki powiedział wp.pl, że “trudno uznać za przypadkową kolejną rewizję w tych samych pomieszczeniach rodziny Banasiów tuż przed publikacją przez NIK informacji o nieprawidłowościach przy wyborach kopertowych i skali przewinień rządu”.

Czy to kolejny etap wojny na linii Banaś-PiS?

Kamienica Mariana Banasia

Jak już dodaliśmy, chodzi o słynną kamienicę należącą do szefa NIK w Krakowie. Jak dowiedzieliśmy się parę lat temu, miał się w niej znajdować pensjonat, w którym wynajmowane były pokoje na godzinę. W 2016 r. Banaś zadeklarował, że sprzeda kamienicę, ale transakcja nie doszła do skutku. Kupcem miał być Dawid O., który prowadził w budynku wspomniana nielegalną działalność.

Pikanterii dodaje fakt, że PiS od długiego czasu próbuje odwołać Banasia ze stanowiska szefa NIK. Ten jednak wytrwale się broni. Do tego atakuje obóz rządzący.

Źródło: wp.pl, Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie