Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński przymierza się do zmiany szefa rządu? To byłby naprawdę zaskakujący kandydat na premiera

Premier Morawiecki
Flickr.com/KPRM

Wewnętrzne problemy PiS sprawiają, że coraz częściej pojawiają się przypuszczenia o konieczności przedterminowych wyborów. Pewne jest, że jakieś ruchy partia rządząca wykonać musi. Senator PSL sugeruje, że może być to zmiana szefa rządu.

Jan Filip Libicki jest senatorem z ramienia PSL, ale wcześniej związany był także z PiS. Być może właśnie to doświadczenie pozwoliło mu pokusić się o prognozę politycznej przyszłości. Jego zdaniem jest niewykluczone, że Jarosław Kaczyński będzie chciał zmienić wkrótce szefa rządu.

Może się mylę, ale tak analizujący sytuację i różne odgłosy, wychodzi mi z tego następujący ruch prezesa PiS: dymisja Morawieckiego i nowy premier Adam Niedzielski? – napisał senator na Twitterze.

W kolejnych postach Libicki uzasadniał swoje przypuszczenia. Zauważył, że taki ruch może „dobrze się sprzedać”.

Jest dramatyczna sytuacja zdrowotna, więc premierem zostaje lekarz, a winny kłopotom jest Morawiecki – przedstawił swoje przypuszczenia poseł. Podkreślił, że takie rozwiązanie mogłoby spodobać się różnym frakcjom wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, które – jak pisze Libicki – na czele rządu „będą wolały obecnego ministra zdrowia, niż swojego dotychczasowego wroga”.

Libicki wskazał też, że byłby korzystny wizerunkowo. Jego zdaniem partia rządząca stworzyłaby przekaz, że robiąc premierem szefa resortu zdrowia, dba o zdrowie obywateli.


Przedterminowe wybory czy zmiana szefa rządu to wciąż scenariusze, które pozostają w sferze gdybania. Ale nie da się ukryć, że PiS ma swoje wewnętrzne problemy, z którymi musi się uporać. A ostatnie decyzje prezesa – forsowanie „Piątki dla zwierząt” czy wywołanie ideologicznej wojny – pokazują, że traci zmysł polityczny. Zmiana premiera może być zagraniem va banque, po którym albo PiS straci wszystko, albo zacznie się odbudowywać…

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia

Sprostowanie


W artykule autorstwa Pana Adriana Matusa pt. "To musi być fake! Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP" opublikowanym w dniu 4 marca 2021 r. na stronie https://crowdmedia.pl/to-musi-byc-fake-kurski-zada-o-wiele-wiecej-publicznej-kasy-na-swoja-tvp/ nieprawdziwa i wprowadzająca w błąd jest informacja, iż Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP. W rzeczywistości Prezes TVP nie domaga się więcej pieniędzy dla TVP, a wskazuje, iż gdyby należne opłaty abonamentowe zostaly wniesione w całości, to publiczne media otrzymałyby z tego tytulu prawie 3,5 mld zł.

Ładowanie