Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński próbuje złamać koalicjantów w sprawie haraczu od reklam. Co na to Porozumienie?

Fot. Flickr

Przedwczoraj “Gazeta Wyborcza” napisała, że Jarosław Kaczyński ma zamiar kruszyć opór Gowinowców w sprawie haraczu na media. Jest stanowisko Porozumienia.

Przedwczoraj “Gazeta Wyborcza” napisała, że wicepremier Jarosław Kaczyński nie odpuścił haraczu na media. Politycy obozu rządzącego przyznają w kuluarowych rozmowach, że podatek od mediów to “szczwany plan, by przydusić wolne media”. Według nieoficjalnych informacji “Wyborczej” planowane jest w tej sprawie spotkanie ministra finansów z posłami z komisji finansów. Na razie Gowinowcy podtrzymują swoje weto.

– Prezes PiS jest w tej sprawie zdeterminowany. Teraz pracuje nad tym, by Jarosław Gowin zmienił front. Jarosław Kaczyński miał pretensje, że partia Gowina sprzeciwiła się propozycji w formie ostrej uchwały – pisała “Gazeta Wyborcza”.

Gościem radia TOK FM był wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek. Polityk podkreślił, że formacja Jarosława Gowina nie ma zamiaru popierać haraczowego projektu w obecnym kształcie, “także wtedy, gdy spełnią się zapowiedzi niektórych polityków PiS-u o wprowadzeniu do nich niewielkich zmian”.

– Porozumienie nie czuje presji ze strony Prawa i Sprawiedliwości w sprawie poparcia podatku reklamowego dla mediów. (…) Nie wyobrażam sobie życia w kraju, w którym nie nie funkcjonują i nie mają pełnej możliwości funkcjonowania różne media – i te przychylne, i te nieprzychylne  – powiedział wicerzecznik w TOK FM.

Źródło: TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia

Sprostowanie


W artykule autorstwa Pana Adriana Matusa pt. "To musi być fake! Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP" opublikowanym w dniu 4 marca 2021 r. na stronie https://crowdmedia.pl/to-musi-byc-fake-kurski-zada-o-wiele-wiecej-publicznej-kasy-na-swoja-tvp/ nieprawdziwa i wprowadzająca w błąd jest informacja, iż Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP. W rzeczywistości Prezes TVP nie domaga się więcej pieniędzy dla TVP, a wskazuje, iż gdyby należne opłaty abonamentowe zostaly wniesione w całości, to publiczne media otrzymałyby z tego tytulu prawie 3,5 mld zł.

Ładowanie