Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński postawił wszystko na jedną kartę. Wiemy już, czy Sejm zajmie się odwołaniem Terleckiego!

Wiemy, kiedy odbędzie się głosowanie w sprawie wniosku o odwołanie Ryszarda Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Przypomnijmy – Ryszard Terlecki obraził się na Swietłanę Cichanouską za to, że spotkała się z politykami opozycji i weźmie udział w Campus Polska – wydarzeniu organizowanym przez Rafała Trzaskowskiego na przełomie sierpnia i września. Terlecki zasugerował liderce białoruskiej opozycji, by szukała sojuszników w Moskwie.

Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników – napisał wicemarszałek Sejmu, czym wywołał burzę. Partie opozycyjne złożyły wniosek o odwołanie go z pełnionej w parlamencie funkcji.

Sam Terlecki nie widzi powodów, by zrezygnować ze stanowiska. Czy pozostanie wicemarszałkiem? Dowiemy się 22 czerwca – to tego dnia ma odbyć się posiedzenie, na którym odbędzie się głosowanie w sprawie wniosku o odwołanie Terleckiego ze stanowiska.

Tak chamskiej opozycji jaką mamy, to trudno szukać gdziekolwiek w Europie, więc niech popatrzą do lustra i sami sobie odpowiedzą. Nie mam sobie nic do zarzucenia – skomentował sam zainteresowany, pytany, czy sam poda się do dymisji.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie