Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński pokazał swoim koalicjantom ich miejsce w szeregu. Tak prezes PiS trzyma w szachu Gowina i Ziobrę

Podczas Rady Koalicji Zjednoczonej Prawicy, która odbędzie się po Nowym Roku, politycy nie będą rozmawiali na temat pieniędzy – dowiedziała się właśnie Wirtualna Polska. Porozumienie i Solidarna Polska nie mogą uzyskać od PiS uzgodnionych 2 mln zł subwencji wyborczych.

Brak kasy dla koalicjantów

Jarosław Kaczyński trzyma Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobrę w szachu. Zwłaszcza pod kątem finansów. PiS dostało bowiem prawie 24 mln zł subwencji z budżetu państwa. Po 2 miliony miały dostać Solidarna Polska i Porozumienie. Problem polega na tym, że PiS nie chce wpłacić tych pieniędzy koalicjantom. 

Dlaczego? Ponoć w podpisanej nowej umowie koalicyjnej został zawarty zapis o podziale subwencji. Tyle że PiS nie kwapi się, by wdrożyć to postanowienie w życie. – Jarosław Kaczyński nie jest skory do tego, żeby dzielić się milionami z koalicjantami, którzy ciągle mu wierzgają – powiedzieli Wirtualnej Polsce politycy PiS.

To nie powinien być powód, bo to dziecinada. Wiele nie wymagamy. Na ochronę prezesa Kaczyńskiego PiS wydaje rocznie tyle, ile my mielibyśmy dostawać jako cała formacja –powiedział w rozmowie z portalem jeden z koalicjantów PiS.

Powód do rozpadu koalicji?

Czy więc koalicja rządząca dziś Polską rozpadnie się właśnie z tego powodu? Raczej nie. Powód? Porozumienie i ziobryści wiedzą, że bez finansów nie mają szans na sukces w nowych wyborach, które odbędą się najpóźniej za 3 lata. Kaczyński rozegrał więc swoich sojuszników koncertowo. Ci nie mogą zbyt mocno się mu sprzeciwiać, zaś do kolejnej elekcji pójdzie zapewne sam – bez kłopotliwych ludzi Ziobry i Gowina.

Źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie