Polityka i Społeczeństwo Wojna

Kaczyński podjął szokującą decyzję dot. bezpieczeństwa polskiego nieba?! Andrzej Duda domaga się wyjaśnień

Po tragedii w Przewodowie Niemcy zaproponowały, że mogą przekazać Polsce Patrioty wraz z obsługą. Polski rząd najpierw był z propozycji zadowolony, ale nagle Mariusz Błaszczak odrzucił ten pomysł. Decyzję w tej sprawie miał podjąć Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński uznał, że dobro partii i jej polityczny cel są ważniejsze, niż bezpieczeństwo Polski. Jak informuje WP, to właśnie prezes PiS podjął decyzję, by odrzucić propozycję Niemiec o przekazaniu Polsce patriotów. Mariusz Błaszczak potulnie napisał tweeta, odrzucającego propozycję ochrony polskiego nieba przez niemieckie Patrioty.

Co ciekawe, według informacji WP, ani Kaczyński, ani Błaszczak nie skonsultowali tego ruchu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Pan prezydent uważa, że jeśli te rakiety zostaną w jakiejś formie przekazane przez Niemcy, to niezależnie od tego, w jakim miejscu będą stacjonować, powinny one chronić przede wszystkim polskich obywateli i polskie terytorium. Jeśli wicepremier Mariusz Błaszczak będzie miał inną koncepcję, będzie musiał przekonać do tego pana prezydenta. Rozmów w tej sprawie jeszcze nie było – mówi portalowi szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, minister Paweł Szrot. Sam Duda nazwał niemiecki pomysł “ważnym gestem sojuszniczym”. Jak donosi TOK FM, w Pałacu Prezydenckim zapanowała konsternacja. Prezydent domaga się wyjaśnień, tym bardziej, że to on jest zwierzchnikiem sił zbrojnych.

Jeszcze kilka dni temu politycy obozu władzy z uznaniem komentowali niemiecką propozycję. Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz przyznał w rozmowie z WP, że „Niemcy wykonali bardzo ważny gest”. Ale narracja musi się zmienić, bo tak wymyślił prezes. Najwyraźniej dla niego antyniemiecka narracja, którą buduje podczas swojego objazdowego show, kłóciłaby się z przyjęciem niemieckiej propozycji.

Co ciekawe, PiS próbowało nieudolnie wybrnąć z sytuacji. Błaszczak napisał dziwacznego tweeta, w którym zaproponował, by niemieckie Patrioty przekazać Ukrainie. Problem w tym, że wraz z rakietami musieliby tam trafić też niemieccy żołnierze. A to oznaczałoby włączenie się NATO w wojnę z Rosją.

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie