Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński po raz kolejny okazuje pogardę Polakom. Niewytłumaczalne zachowanie prezesa PiS

Wczoraj media obiegły zdjęcia z obchodów 10. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem. Władza na czele z Jarosławem Kaczyńskim, bez żadnych środków ochrony osobistej i łamiąc nałożone na obywateli zakazy, zebrała się pod pomnikiem ofiar katastrofy. Buta, arogancja i naśmiewanie się z przestrzegania procedur to przymioty charakterystyczne dla tego obozu rządzącego.

Dwa dni temu premier Morawiecki na konferencji apelował, aby w święta pozostać w domach i unikać kontaktów. Jako przykład podał samego siebie, mówiąc, że nie odwiedzi go w te święta mama ze względu na epidemię. Minister Szumowski poinformował, że od 16 kwietnia wchodzi w życie nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Notable świecący obywatelom przykładem to dzisiaj marzenie ściętej głowy.

I gdy wydawało się, że już bardziej nie można pokazać społeczeństwu, w jak głębokim poważaniu ma się ograniczanie ich konstytucyjnych praw, na scenę ponownie cały na biało wszedł prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jak informuje tabloid Fakt, Jarosław Kaczyński parę minut po dziesiątej wjechał limuzyną na Cmentarz Powązkowski w Warszawie. Dziennikarze gazety zadzwonili anonimowo do zarządu Powązek z pytaniem, czy cmentarz jest zamknięty – Cmentarz jest zamknięty. W ogóle nie można wejść – usłyszeli w słuchawce.

Decyzję o zamknięciu cmentarza podjęła archidiecezja warszawska na polecenie rządu. Zakaz obowiązywał do soboty, ale przedłużono go do 19 kwietnia. Do tego czasu nikt nie ma prawa wchodzić na cmentarz. Cmentarz otwarto tylko w drodze wyjątku dla prezesa PiS – pisze Fakt.

Ile trzeba mieć w sobie pogardy dla lekarzy, mieszkańców domów pomocy społecznej, umierających na koronawirusa pacjentów? Ile trzeba mieć w sobie pogardy dla obywateli, którzy muszą przymusowo spędzać czas w domach, a policja nakłada mandaty po 12 tys. zł? Ta władza jest już całkowicie oderwana od zwykłych ludzi, którzy codziennie stosują się do obowiązujących rygorów i tylko dzięki ich samozaparciu, szpitale są w stanie jeszcze w miarę funkcjonować. Tak wygląda przemysł pogardy w praktyce.

Źródło: www.fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie