Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński patrzy na ten sondaż i nie wierzy! Poparcie dla PiS spadło już poniżej TEGO poziomu!

Sejm
Flickr.com/PiS

Nowy sondaż, stare problemy PiS! Najnowsze badanie Kantar dla „Faktów” TVN pokazuje, że poparcie dla PiS spadło poniżej 30 procent. Koalicja rządząca nie ma szans na samodzielne rządy.

Po publikacji każdego nowego sondażu na Nowogrodzkiej trwa nerwowe przeliczanie mandatów. Badania regularnie pokazują, że PiS wygra wybory, ale prawdopodobnie wynik rozstrzygnie się nie na procenty, a na mandaty. Bardzo prawdopodobny wydaje się scenariusz, w którym PiS niby wygrywa wybory, ale nie jest w stanie stworzyć sejmowej większości.

Dlatego dla PiS każdy punkt procentowy jest na wagę złota, czyli samodzielnych rządów. A jak poparcie spada, to na Nowogrodzkiej rośnie nerwowość. Najnowsze badanie, sondaż przeprowadzony przez Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24, na pewno nie uspokoi Kaczyńskiego i spółki. Sondaż pokazuje, że Zjednoczona Prawica traci poparcie. To stopniało do poziomu poniżej 30 procent!

Gdyby wybory odbyły się teraz, na koalicję rządzącą zagłosowałoby 29 procent. To spadek o 2 pkt. proc. Tuż za plecami Zjednoczonej Prawicy jest KO z 27-proc. poparciem. Największa partia opozycyjna zyskuje punkt procentowy. Trzecia jest Polska 2050 z poparciem na poziomie 13 proc. Do Sejmu weszłyby też Konfederacja (8 proc.) i Lewica (7 proc.). Sondaż przynosi fatalne wieści dla PSL, które osiąga fatalny wynik – zaledwie 2 proc. poparcia.

Te wyniki sprawiają, że PiS nie ma szans na samodzielne rządy. Co więcej, nawet sojusz z Konfederacją tego nie zagwarantuje. PiS realnie boi się wyborczej porażki, na co wskazują kombinacje w ordynacji. Kaczyński i spółka chcą zwiększyć liczbę okręgów sejmowych z 41 do 100. Jak donosi Dziennik.pl, partia posiada już odpowiednie wyliczenia. Nowogrodzka liczy, że taka kombinacja zapewni partii przewagę mandatową.

Drugim cwanym zabiegiem będzie przełożenie wyborów samorządowych na wiosnę 2024 roku. Oficjalny argument to kumulacja wyborcza. Nieoficjalnie – PiS chce przełożyć wybory samorządowe, bo zazwyczaj nie osiąga w nich rewelacyjnych wyników. Samorządowy sukces dałby opozycji paliwo do kampanii parlamentarnej, a tego Kaczyński chce uniknąć.

Źródło: Fakty TVN

Źródło: TVN

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie