Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński otwiera uniwersytet! Rusza Akademia Prawa i Sprawiedliwości i nie jest to żart

Wiadomo, dlaczego Kaczyński nie lubi kobiet. Tygodniowy przegląd sondaży

Jarosław Kaczyński uruchamia szkołę dla członków PiS-u. Na jej czele stanie Krzysztof Szczucki, uważany za człowieka Mateusza Morawieckiego.

A więc stało się. Coś, co wydawało się żartem albo informacją, którą należy traktować z przymrużeniem oka, jednak znalazło swoje urzeczywistnienie. W połowie maja media obiegła informacja o planach Jarosława Kaczyńskiego na wybudzenie Prawa i Sprawiedliwości z pewnego marazmu. Jednym z pomysłów prezesa miało być otwarcie…uniwersytetu, który szkoliłby członków partii.

– Prezes mówił, że dostrzega, iż Solidarna Polska Ziobry jest dużo sprawniejsza w mediach społecznościowych od nas i musimy coś z tym zrobić. Powiem szczerze, że tym mnie prezes zaskoczył, ale to dobrze, że rozumie siłę internetu. A ideę powstania uniwersytetu partyjnego jak najbardziej popieram! mówił anonimowo jeden z polityków partii rządzącej w rozmowie z Super Expressem. I już od września będzie mógł nie tylko ten pomysł popierać, ale założyć tornister i zasiąść w akademickiej ławie.

Akademia PiS rusza od września

Jak informuje Wprost, Akademia Prawa i Sprawiedliwości rozpocznie się we wrześniu i potrwa do czerwca 2023 roku. Jej kierownikiem zostanie najprawdopodobniej Krzysztof Szczucki, szef Rządowego Centrum Legislacji, który uważany jest za człowieka Mateusza Morawieckiego. Jarosław Kaczyński z okazji otwarcia studiów dla PiS, napisał nawet list do posłów i senatorów. Wszystko dlatego, że pierwszy etap rekrutacji na uczelnię jest skierowany właśnie do nich.

– Drogie Koleżanki, Koledzy, Posłowie i Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości! Chciałabym zaprosić was do udziału w nowym przedsięwzięciu formacyjno-edukacyjnym organizowanym przez naszą partię – Akademię Prawa i Sprawiedliwości, która rozpocznie się we wrześniu br. i potrwa do czerwca 2023 r. Akademia będzie funkcjonowała w formie sobotnich zjazdów, raz lub dwa razy w miesiącu odbywających się w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości – napisał prezes PiS.

Czekamy na pierwsze nazwiska wykładowców i już dręczy nas pytanie: Marek Suski będzie wykładowcą czy jednak studentem?

Czytaj również:

Ta tajemnicza rozmowa rodzi wiele pytań. Kurski znalazł już następcę i odejdzie z TVP?!

Biły mopem, wyzywały, przywiązywały do łóżek. Bestie w przebraniu zakonnic zgotowały dzieciom piekło

Morawiecki przerywa milczenie ws. głośnej afery. TAK premier tłumaczy się z zakupu obligacji

Źródło: Wprost

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie