Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński oszukał emerytów, swój najważniejszy elektorat. Złamał jedną z najważniejszych obietnic

kongres
Flickr.com/PiS

Minister finansów Tadeusz Kościński przyznał, że emeryci nie powinni oczekiwać w tym roku czternastej emerytury. Problem w tym, że Jarosław Kaczyński obiecywał, iż będzie to świadczenie stałe.

O ile mi wiadomo, to 14. emerytury nie będzie w tym roku – powiedział na antenie TVP Info minister finansów Tadeusz Kościński. Potem doprecyzował, że decyzja o czternastkach nie leży w kompetencjach ministerstwa finansów.

My przygotujemy pieniądze dla tych, co decydują, czy będzie ta trzynasta i czternasta emerytura – powiedział Kościński.

Wypowiedź ministra wymownie skomentował Krzysztof Berenda z RMF FM.

Tydzień dobrych wiadomości – napisał na Twitterze. Na ten wpis zareagował rzecznik rządu Piotr Müller, którzy stwierdził, że „14. emerytura z założenia miała być jednorazowa”. Dodał, że ustawowo gwarantowana jest 13. emerytura.

Problem w tym, że stałą czternastkę obiecywał sam Jarosław Kaczyński. Jako że w internecie nic nie ginie, wypowiedź prezesa szybko przytoczył Müllerowi analityk Rafał Mundry.

– Chciałbym jeszcze raz zapewnić — bo jest taka propaganda, która próbuje wprowadzić wśród emerytów niepewność — że w przyszłym roku będzie trzynasta emerytura. W kolejnym roku, też już na stałe, będzie także 14. emerytura – powiedział Kaczyński we wrześniu 2019 roku w Płocku, podczas konwencji wyborczej przed wyborami parlamentarnymi, Kaczyński.

Czternastka została wypłacona jesienią 2021 roku – dodatkowe świadczenie otrzymało ponad 9 mln osób. Teraz jednak obejdą się smakiem, bo, jak widać, obietnica Kaczyńskiego szybko przestała obowiązywać. Emeryci mają szczęście, że przynajmniej trzynastka jest zagwarantowana ustawowo…

Źródło: RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie