Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński odszedł z rządu, trafi do Pałacu Prezydenckiego?! Politycy PiS zachwyceni pomysłem. “Piękne zwieńczenie kariery”

kaczyński

Jarosław Kaczyński ledwo odszedł z rządu, a już pojawiają się sensacyjne plotki na temat jego dalszej politycznej przyszłości. Czy prezes zwieńczy swoją karierę w… Pałacu Prezydenckim?

Jarosław Kaczyński kilka dni temu odszedł z rządu, namaścił Mariusza Błaszczaka na swojego następcę i ruszył na Nowogrodzką, by pilnować swojej partii. Ambicją prezesa jest doprowadzić PiS do trzeciej wygranej w wyborach parlamentarnych. A co dalej?

W 2025 roku czekają nas wybory prezydenckie. Andrzej Duda kończy drugą kadencję, nie wystartuje więc już z ramienia PiS. Partia Kaczyńskiego musi szukać nowego kandydata. A gdyby tak tym kandydatem był… sam prezes?

 To byłoby na pewno piękne zwieńczenie politycznej kariery Jarosława Kaczyńskiego – ekscytuje się Tadeusz Cymański w rozmowie z „Super Expressem”. Poseł klubu PiS wymienia zalety prezesa: potężne doświadczenie i ogromne sukcesy. – Powinien być brany pod uwagę, jeśli chodzi o prezydenckie rozdanie – mówi Cymański.

Ten pomysł podoba się także Karolowi Karskiemu.

Jarosław Kaczyński byłby najlepszym kandydatem na prezydenta, czy premiera, ale to on wskazuje, kto kandyduje na te funkcje. Nie ma parcia na stanowiska. On chce zmieniać Polskę na lepsze państwo, działające na rzecz swoich obywateli – komentuje europoseł PiS.

Podczas następnych wyborów prezydenckich Kaczyński miałby już 76 lat. Czy wiek to przeszkoda w kandydowaniu? Niekoniecznie, wymowny jest tu przykład obecnego prezydenta USA. Joe Biden objął urząd w wieku 78 lat.

Czytaj również:

Źródło: Super Express

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie