Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński odkrywa karty Polskiego Ładu. Znamy decyzję ws. kwoty wolnej od podatku

PiS prezentuje założenia swojego nowego programu, Polskiego Ładu. Jarosław Kaczyński przedstawił już pierwsze szczegóły, m.in. dotyczące kwoty wolnej od podatku.

Konferencja PiS dotycząca Polskiego Ładu rozpoczęła się w sobotę o godzinie 10. Na scenie pojawił się Jarosław Kaczyński i zaczął snuć wizję „Polski opartej o tradycję, solidarność, Polski sprawiedliwej, równych szans”.

To był nasz cel i to jest polski cel – mówił prezes i przedstawił kilka założeń Polskiego Ładu. Chodzi głównie o kwestie finansowo-podatkowe. Prezes potwierdził medialne doniesienia – podwyższona zostanie kwota wolna od podatku i drugi próg podatkowy.

Z jednej strony likwidujemy szkodliwy, niesprawiedliwy i degresywny system podatkowy, a z drugiej strony podnosimy kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł. – zapowiedział Kaczyński. – Kolejny mechanizm obniżenia podatków to podwyższenie drugiej stawki podatkowej. W tej chwili jest to 85 tys. zł rocznie, a będzie 120 tys. – dodał. W założeniach Polskiego Ładu jest też stworzenie „jednego modelu kontraktu pracy”.

Będziemy dążyć do tego, żeby zostały zniesione umowy śmieciowe. Chcemy, aby w krótkim czasie powstał jeden mechanizm, jeden model kontraktu pracy – zapowiedział Kaczyński.

Bardzo euforycznie wypowiadał się też premier Mateusz Morawiecki.

Po raz pierwszy od setek lat mamy szansę, na którą czekały pokolenia Polaków, żeby przeciętna polska rodzina żyła na poziomie państw bogatych Europy Zachodniej zachwycał się szef rządu. W sieci pojawiły się też już pierwsze komentarze dotyczące założeń programu.

Sam brief #PolskiŁad ma prawie 17 tys. znaków. Nie wiem czy to się da zrealizować bez licznych nowych podatków, ale skala ambitna – napisał Marcin Makowski.

Nowy ład jest tak przeładowany, że 90 procent nie wyjdzie, ale PiS wdroży 2-3 pomysły, które pozwolą mówić, że dotrzymuje słowa – komentuje Karolina Hytrek-Prosiecka.

Gdy partia Kaczyńskiego przedstawia kolejną propagandową gierkowszczyznę, przypomnijmy dorobek 6 lat jej rządów. Dla polskich rodzin rządy PiS to katastrofa – pisze senator Marcin Bosacki.

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie