Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński odejdzie z rządu, Polacy będą zadowoleni. Suweren miażdżąco ocenił pracę wicepremiera ds. bezpieczeństwa [SONDAŻ]

screen/ YT/ TVP Info

Jarosław Kaczyński wkrótce odejdzie z rządu i skupi się na przygotowaniu PiS do wyborów. Polacy ucieszą się z tej decyzji – sondaż pokazuje, że obywatele fatalnie oceniają pracę Kaczyńskiego w rządzie.

We wtorek doszło do rekonstrukcji rządu, a do kolejnej zmiany dojdzie już na początku przyszłego roku. Wówczas, zgodnie z deklaracją, swoje stanowisko wicepremiera ds. bezpieczeństwa odpuści Jarosław Kaczyński. Prezes zapowiedział, że poświęci całą swoją uwagę sprawom partii – musi przygotować PiS do wyborów parlamentarnych. Łączenie obowiązków wicepremiera z tymi partyjnymi najwyraźniej nie okazało się efektywne, choć tak naprawdę nikt do końca nie wie, czym Kaczyński w rządzie się zajmował. Wcześniej sugerowano, że prezes chce dołączyć do gabinetu, by mieć oko na swoich krnąbrnych koalicjantów, Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobrę. Tego pierwszego w koalicji rządzącej już nie ma.

Jakie były obowiązki Kaczyńskiego jako wicepremiera ds. bezpieczeństwa? Tego nie wiadomo. Rok jego pracy przebiegł dość dyskretnie, prezes uaktywnił się medialnie dopiero w ostatnim czasie. Nic dziwnego, że Polacy negatywnie oceniają działalność wicepremiera ds. bezpieczeństwa.

O ocenę pracy Kaczyńskiego w rządzie zapytała „Rzeczpospolita” w sondażu przygotowanym przez IBRiS. Okazuje się, że aż 60 procent ma złe zdanie o pracy Kaczyńskiego, w tym aż 53 procent nie ma dla prezesa litości i ocenia ją „zdecydowanie źle”. Na przeciwległym biegunie – ocena „Zdecydowanie dobrze” – znajduje się zaledwie 8 procent ankietowanych. Kolejne 19 procent ocenia wicepremiera „raczej dobrze”. Pozostałe 13 procent nie ma na ten temat opinii.

Sondaż przeprowadzono w dniach 22-23 października, a więc jeszcze przed spektakularna wpadką pana wicepremiera. Bardzo możliwe, że gdyby ankietowani mogli wziąć pod uwagę, że Kaczyński usnął na własnej konferencji na temat obronności Polski, wyniki byłyby jeszcze gorsze.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie