Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński odejdzie z polityki? Sensacyjne doniesienia z pilnej narady PiS na Nowogrodzkiej

W piątek na Nowogrodzkiej odbyła się narada wierchuszki PiS-u dotycząca przyszłości partii. Mówiąc ściślej – Jarosław Kaczyński wezwał swoich działaczy i ogłosił, jaka czeka ich przyszłość.

Górnolotnie nazywa się to spotkaniem, naradą lub obradami. Ale każdy, kto choć trochę śledzi wydarzenia na polskiej scenie politycznej wie, że takie spotkania władz PiS-u to po prostu nowe komunikaty i polecenia Jarosława Kaczyńskiego. I tak też było w piątek, gdy na Nowogrodzkiej odbyło się spotkanie “władz” dotyczące wyborów prezydenckich.

Co prezes przekazał swoim działaczom?

Tematem przewodnim była oczywiście reelekcja Andrzeja Dudy. Ale Kaczyński zapowiedział też kongres partii “w najbliższym możliwym terminie”, to znaczy po wygaśnięciu pandemii. Według “Rzeczypospolitej” kongres poprzedzą wybory okręgowych władz partii, a w jego trakcie – najwyższych władz.

Dyskusja o tym czy Jarosław Kaczyński pozostanie na czele PiS-u ma mniej więcej tyle sensu, co dywagacje na temat głównego składnika zupy pomidorowej. Czyli żadnego. Ale kilka pytań pozostaje otwartych.

Zastępcami prezesa są Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński, Adam Lipiński, Antoni Macierewicz oraz Beata Szydło. Jest też przewodniczący komitetu wykonawczego – Krzysztof Sobolewski. I tutaj mogą nastąpić zaskakujące przetasowania. Z kogo zadowolony jest Jarosław Kaczyński, a kto spadnie w partyjnej hierarchii? Dowiemy się prawdopodobnie już jesienią.

Źródło: SE. PL, zdjęcie: Fotokon/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie