Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński odchodzi z rządu? Zaskakujące informacje z Nowogrodzkiej

Rząd
Flickr.com/PiS

W środę miało miejsce zebranie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Według nieoficjalnych informacji Jarosław Kaczyński zapowiedział na nim rezygnację ze swojego stanowiska w rządzie. Wszystko dla większej kontroli nad partią.

Wygląda na to, że wszystko wraca do “normy”. Jarosław Kaczyński znów nie będzie zajmował żadnego oficjalnego stanowiska w rządzie Mateusza Morawieckiego. Rządzie, który – de facto – buduje na własną modłę od czasów przejęcie władzy przez PiS.

Według nieoficjalnych informacji PAP, Kaczyński na początku przyszłego roku zrezygnuje i odda tekę wicepremiera do spraw bezpieczeństwa. O swojej decyzji miał poinformować w środę, na zebraniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński uznał, że funkcja, którą pełni w rządzie sprawia, że nie ma wystarczającej kontroli nad tym, co dzieje się w partii. Lider PiS na środowym zebraniu miał również zachęcić swoich ludzi do większego zaangażowania w media społecznościowe, bo – według niego – to dzięki aktywności w internecie PiS wygrało wybory w 2015 roku i 2019 roku.

Kaczyński funkcję wicepremiera do spraw bezpieczeństwa pełni od października 2020 roku. Prezes PiS wykonuje zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie