Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński nie zrezygnował z zamachu na TVN. Znajdzie brakujące głosy?

Konwencja PiS

Prezes Prawa i Sprawiedliwości nadal chce uczynić z telewizji TVN tubę swojej partii. Chodzą słuchy, że Jarosław Kaczyński szuka głosów potrzebnych, aby w Sejmie odrzucić weto Senatu do “lex TVN” i namawia prezydenta Andrzeja Dudę, aby podpisał ustawę, gdy trafi na jego biurko.

Senat odrzucił “lex TVN” 9 września, teraz ustawa wróci do Sejmu

Aby odrzucić senackie weto, potrzebna jest większość bezwzględna, czyli więcej głosów “za” niż suma głosów “przeciw” oraz “wstrzymujących się”. Sejm jednak wcale nie musi głosować nad ustawą, która wróci z Sejmu – projekt może trafić do zamrażarki marszałek Elżbiety Witek i pozostać tam tak długo, jak zechce tego Jarosław Kaczyński.

Kaczyński chce dokończyć temat TVN – liczy głosy

Na Nowogrodzkiej słychać jednak, że Jarosław Kaczyński chce dokończyć sprawę, odrzucając w Sejmie weto Senatu oraz namawiając prezydenta, aby podpisał ustawę. Wcześniej pojawiały się pogłoski, że Prawo i Sprawiedliwość ma dosyć tego tematu, bo nie przewidziało ogniowej reakcji administracji Stanów Zjednoczonych, a sam Andrzej Duda miał dostać od waszyngtońskich oficjeli sygnał, że jeśli swoim podpisem pozwoli Nowogrodzkiej zmusić Discovery do sprzedaży stacji z ul. Wiertniczej, Biały Dom zobaczy jedynie na pocztówkach od Polaków mieszkających w USA.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie