Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński nie do ruszenia. Nie będzie głosowania nad wotum nieufności do wicepremiera?

KO i Lewica złożyły wniosek o wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Jednak politycy PiS są przekonani, że prezes jest bezpieczny, ponieważ nie steruje żadnym resortem.

Kaczyński niezatapialny?

Jarosław Kaczyński oficjalnie pełni w rządzie enigmatyczną funkcję wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Ostatnie wydarzenia w Polsce – protesty, zachowanie policji, awantury na Marszu Niepodległości – raczej nie wskazują na skuteczność działań prezesa PiS.

Dlatego KO i Lewica złożyły wniosek o wotum nieufności wobec Jarosława Kaczyńskiego. Wniosek wpłynął do marszałek Sejmu, więc zgodnie z regulaminem powinien zostać rozpatrzony jeszcze w grudniu.

Politycy PiS uważają, że Jarosławowi Kaczyńskiemu nic nie grozi. Nie tylko z powodu swojej przewagi w Sejmie, lecz także z powodów prawnych. Jak dowiedział się „DGP”, do głosowania w sprawie wotum może nawet nie dojść – partia rządząca uważa, że Kaczyński jest nieodwoływalny. I nie chodzi o jego pozycję wewnątrz PiS, a o pełnioną przez niego funkcję.

Nasi koledzy z opozycji powinni wiedzieć, że wicepremiera, który jeszcze w tej chwili nie ma pod sobą nawet żadnego komitetu i nie jest nawet ministrem konstytucyjnym, nie można odwołać. Komitet ds. bezpieczeństwa, któremu szefuje Kaczyński, formalnie będzie funkcjonować dopiero od momentu, gdy wejdzie w życie nowa ustawa o działach – tłumaczy w rozmowie z „DGP” jeden z polityków partii rządzącej.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie