Polityka i Społeczeństwo

Polacy jednoznacznie: Kaczyński musi odejść! Wyniki tego sondażu to nokaut dla prezesa PiS

Kaczyński
Piotr Drabik

Dwa największe w ostatnim czasie kryzysy zostały wywołane przez Jarosława Kaczyńskiego. Polacy nie chcą szefa PiS w fotelu prezesa partii.

Ustawa o ochronie zwierząt oraz “wyrok” Trybunału Konstytucyjnego to dwa największe kryzysy, jakie przetaczają się za sprawą obozu rządzącego przez Polskę. Oba wyciągnęły obywateli na ulice. Ustawa futerkowa sprawiła, że rolnicy postawili kosy na sztorc, aborcja pokazuje, że Zjednoczona Prawica ma potężnego wroga wśród młodzieży. To złe informacje dla Zjednoczonej Prawicy, bo rolnicy to ich rdzeniowy elektorat, a młodzież nie będzie skora do poparcia formacji rządzącej, co ze względu na demografię wyborczą ma kluczowe znaczenie.

W obu przypadkach spiritus movens był Jarosław Kaczyński. Rzeczpospolita zapytała Polaków, czy Jarosław Kaczyński powinien pozostać czy zrezygnować z funkcji prezesa PiS – W grupie uważającej, że powinien zrezygnować ze stanowiska prezesa Prawa i Sprawiedliwości, aż 58,5 proc. to osoby opowiadające się za tym „zdecydowanie”, 13 proc. zaznaczyło odpowiedź „raczej” – pisze gazeta. To w sumie ponad 70 proc. W elektoracie PiS aż 16 proc. mówi, że “zdecydowanie powinien zrezygnować”, a 22 proc. respondentów zaznaczyło opcję “raczej”.

Wśród kobiet sytuacja prezesa PiS jest podbramkowa – Zdecydowanie” domaga się jego odejścia aż 69 proc. respondentek, „raczej” –14 proc. To oznacza, że 83 proc. badanych kobiet negatywnie ocenia lidera PiS. Wśród mężczyzn to 60 proc. – pisze Rzeczpospolita.

W poszczególnych grupach wiekowych poziom niechęci do Jarosława Kaczyńskiego jest dość wyrównany – ponad 70 proc. osób w wieku średnim (40–59 lat) i ponad 80 proc. młodych (18–39 lat) uważa, że powinien zrezygnować. Nieco lepsze notowania Kaczyński zdobywa tylko w grupie 60–69 – tam 58 proc. uważa, że powinien odejść.

Źródło Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie