Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński może spać spokojnie, jego domu pilnuje nawet 40 funkcjonariuszy dziennie. “Patrole nie mogą się oddalać”

Dom Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu od dawna nosi miano „najpilniej strzeżonego miejsca w Polsce”. I są podstawy, by tak sądzić – według ustaleń TVN24 okolicy domu prezesa pilnuje w ciągu doby ok. 40 funkcjonariuszy.

Nowa strategia

Reporterzy TVN24 i „Czarno na biały” postanowili sprawdzić, jak to jest z pilnowaniem domu Jarosława Kaczyńskiego przez policję. I faktycznie okazało się, że jest to miejsce bardzo pilnie strzeżone. Po miesięcznej obserwacji, dziennikarze ustalili, że w ciągu doby okolicy domu prezesa pilnuje około 40 funkcjonariuszy. Są to i policjanci umundurowani, i tajniacy w nieoznakowanych pojazdach.

O tym, że policja wykorzystywana jest do pilnowania domu Jarosława Kaczyńskiego TVN24 informowało już rok temu. Okazało się, że po publikacji zmieniono strategię straży.

– Po waszym materiale umundurowani policjanci stamtąd zniknęli. Zostali jednak nieumundurowani. Szybko jednak wróciliśmy pod willę w jeszcze większej sile – mówi jeden z policjantów, który zajmował się „wartą” na Żoliborzu. – Teraz patrole umundurowane muszą się poruszać w promieniu 50-100 metrów od willi. Nie mogą się oddalać – dodaje informator.

Dziennikarze TVN24 dotarli do dokumentu, z którego wynika, że wg grafiku z jednego z dni w 2021 roku, o godzinie 14 zmianę na Żoliborzu zaczynało 26 policjantów! I ma być to tylko jedna z trzech 8-godzinnych zmian w ciągu doby.

 Z reguły działa to tak, że trzy patrole piesze na placu Wilsona są tam tylko po to, by w razie potrzeby dotrzeć do oddalonego o kilkaset metrów domu Kaczyńskiego – wyjaśnia informator. Domu prezesa pilnują więc umundurowani policjanci, ale też tajniacy w dwóch nieoznakowanych samochodach. Zmieniają się co 12 godzin.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie