Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński może być dumny. Niemieckie media szeroko piszą o buncie Polski ws. budżetu UE

Rozpoczęcie walki o Bundestag

Niemieckie media oceniają postawę zbuntowanej Polski i Węgier w kontekście uzależnienie wypłat środków UE od praworządności. “Długotrwała blokada budżetu UE i Funduszu Odbudowy nie jest w gospodarczym i politycznym interesie Warszawy i Budapesztu” – twierdzą gazety zza Odry.

Niemieckie media o polityce PiS

PiS zbuntowało się przeciwko pomysłom z Brukseli. Partia nie chce zgodzić się na to, by środki, jakie dany kraj uzyskuje od UE, były uzależnione od praworządności. Sekundują jej w tym politycy z obozu Viktora Orbana.

Sprawa nie uszła oczywiście uwadze niemieckich mediów. Jak pisze dziennik “Die Welt”, od lat w UE “liczba państw członkowskich, które elastycznie interpretują wartości, takie jak wolność i praworządność, stale rośnie”. Stąd, jak pisze gazeta, powstała potrzeba, by naruszenia zasad łamania prawa “były karane cięciami środków finansowych”.

Niemiecki dziennikarz Christoph B. Schiltz wie jednak, dlaczego “Polska i Węgry chcą za pomocą fortelu koniecznie zablokować nowe prawo.” Chodzi o to, że “byłyby jego pierwszymi «ofiarami»”.

Dziennikarz twierdzi, że “Angela Merkel musi być teraz nieugięta. (…) Poza tym, Orbanowi i spółce wkrótce może zabraknąć powietrza, bo także Polska i Węgry potrzebują miliardów z koronafunduszu jako zastrzyku dla koniunktury”.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie