Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński ma poważny problem. Posłowie PiS żądają publikacji wyroku TK ws. aborcji

Święta, Nowy Rok, szczepionki, a publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji nadal nie ma. O tej sprawie przypomniano politykom PiS.

Godziny, dni, tygodnie lecą, a publikacji w Dzienniku Ustaw orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji nadal nie ma. W grudniu plotkowano, że publikacja będzie miała miejsce w czasie świąt Bożego Narodzenia, co miało na celu zminimalizowanie kolejnej fali niezadowolenia społecznego. Jednak postawiono na przejęcie banku Leszka Czarneckiego, o czym też spekulowano, ale obstawiano pierwszy tydzień stycznia.

Justyna Dobrosz-Oracz, sejmowa reporterka Gazety Wyborczej, zapytała polityków partii władzy, co tam słychać z tą publikacją.

Wrzucili granat i… zeszli z barykady. Autorzy wniosku do TK w sprawie zakazu aborcji długo się wili na konferencji prasowej, zanim oświadczyli, że do publikacji orzeczenia “powinno dojść możliwie szybko” – informuje Gazeta Wyborcza.

Posłowie mówiący o sobie “frakcja konserwatywno-wolnościowa” Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiali na konferencji prasowej w Sejmie, projekt ustawy o samorządach, które mają prowadzić politykę prorodzinną.

Jesteście państwo współautorami wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Czy jesteście państwo rozczarowani, że ten wyrok nie został opublikowany?zapytała reporterka.

Szanowna pani, konferencja obecna jest w jednym temacie. W temacie ustawy o polityce prorodzinnej – padło w odpowiedzi rytualne zaklęcie. – W tym zakresie oczekujemy faktycznie pilnej publikacji wyroku, ale to nie jest główny temat dzisiejszej konferencji – próbował ucinać temat poseł Piotr Uściński, po czym ogłosił koniec konferencji.

Udało się jednak namówić posła Bartłomieja Wróblewskiego na wyznania związane z wyrokiem – Wyrok TK powinien zostać opublikowany. Podobnie uzasadnienie. Mamy nadzieję, że w obu przypadkach szybko to nastąpi – powiedział parlamentarzysta. Dopytywany czemu nie następuje, odpowiedział, że to jest pytanie do Trybunału Konstytucyjnego i ewentualnie do Kancelarii Premiera.

Mija właśnie 10 tygodni od wydania orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny. Tuż przed świetami wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiadał, że orzeczenie zostanie opublikowane w styczniu. Czas płynie.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie