Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński ma kolejny problem. Rolnicy zapowiadają potężne protesty. “Rozpętamy w Polsce piekło”

Flickr.com

Przyszły tydzień zapowiada się gorąco i nie chodzi o wysoką temperaturę. Na wtorek warto zaplanować objazd trasy Piotrków Trybunalski-Warszawa.

Rolnicza organizacja AGROunia zapowiada na przyszły tydzień blokady dróg. Wspólnie z rybakami zorganizują także blokadę strategicznych miejsc na Pomorzu. We wtorek warto sobie zaplanować objazd trasy Piotrków Trybunalski-Warszawa, bo to na tej drodze ma być epicentrum protestu. W następną sobotę ma dojść do paraliżu na Pomorzu.

Strajki będą w najbliższym tygodniu. Ale to nie koniec. Rozpętamy w Polsce piekło. To będzie gorące lato. Zawalczymy o wieś, ale nie tylko, o całą polską prowincję – mówił na konferencji prasowej Michał Kołodziejczak, lider AGROunii, cytowany przez “Gazetę Wyborczą”.

Na konferencji wypowiadali się również rolnicy z okolic Piotrowa Trybunalskiego. Największą bolączką jest ASF (afrykański pomór świń). Rolnikom nie podoba się polityka rządu wdrażana przy zwalczaniu tej choroby. Gdy ASF zostanie wykryty w gospodarstwie, inni gospodarze w promieniu 10 kilometrów nie mogą sprzedawać świń – Gdyby ASF wykryto w promieniu kilometra, to musiałbym wybić wszystkie tuczniki. Przez taką politykę dochodzi do tego, że wybija się całkowicie zdrowe świnie – mówił Wiktor Kujawski, rolnik spod Piotrkowa.

Rolnicy podkreślają, że zapaść na rynku trzody sięgnęła zenitu, a rząd wepchnął ich w przepaść. Grzegorza Pudę, ministra rolnictwa, nazywają “zdrajcą i oszustem”. Z kolei w przypadku rybaków chodzi o zakazy połowu dorsza, które doprowadzają ich do bankructw. Rybacy uważają, że rząd nie przejmuje się ich losem.

Źródło – Wyborcza.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie