Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński ma dość! Prezes zmusi Polaków do szczepień? “Państwo jest organizacją przymusu”

Flickr.com/PiS

Prezes PiS boi się, że realizacja “Polskiego ładu” może zostać powstrzymana przez czwartą falę koronawirusa. Nie można wykluczyć przymusowych szczepień.

“Polski ład” to oczko w głowie obozu rządzącego, a w szczególności premiera Mateusza Morawieckiego, dla którego realizacja założeń popandemicznego programu jest kwestią politycznego życia lub śmierci. Na razie same zapowiedzi programowe nie zrobiły wrażenia na obywatelach. Prawo i Sprawiedliwość nie zanotowało spektakularnego odbicia w sondażach.

To spędza sen z powiek politykom partii władzy, więc wyruszają w Polskę, aby tłumaczyć obywatelom zawiłości programowe.

Realizacja tego programu jest obarczona ryzykiem. W Polsce pojawił się wariant Delta, który na razie nie wyrządza wielkich szkód. Sytuacja może się zmienić pod koniec wakacji, gdy Polacy wrócą z wojaży do domów. Jeżeli liczba szczepień będzie nadal hamowała, to Polacy nie nabędą odporności zbiorowej, a co z tym idzie, autostrada do czwartej fali na jesieni będzie otwarta. Jarosław Kaczyński ma tego świadomość.

Prezes PiS nie wyklucza, że jeśli akcja szczepień przeciwko koronawirusowi nie będzie szła odpowiednio szybko, to konieczne może być podjęcie niepopularnych decyzji. O przymusowych szczepieniach przeciw COVID-19 Jarosław Kaczyński mówił posłom podczas niedawnego wyjazdowego posiedzenia klubu PiS w Przysusze – informuje “Super Express”.

Dziennik zasięgnął języka w obozie władzy. Według posłanki obecnej na spotkaniu, Kaczyński stwierdził, że “państwo jest organizacją przymusu i czasem musi z tego skorzystać”.

– Powiedział, że jeżeli argumenty merytoryczne nie trafią do ludzi, jeżeli nawet nagrody w loterii nie przyniosą odpowiednich rezultatów, to państwo będzie musiało sięgnąć po inne środki – relacjonuje parlamentarzystka.

Gazeta przypomina wywiad prezesa PiS dla prorządowego tygodnika “Sieci”, w którym oznajmił, że bez szczepień “nie ruszymy do przodu”.

– Być może trzeba będzie politycznie bardzo dużo zaryzykować, jeżeli zachęty nie wystarczą – mówił Kaczyński.

Źródło: SE.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie