Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński łowi ryby i zbiera grzyby, a w rządzie nowe frakcje szykują się do śmiertelnej walki

Po dymisji Jarosława Gowina, Bielaniści i Ociepiści przystępują do rozparcelowywania pozostałych po wicepremierze rządowych włości. Wybuchnie konflikt?

Po wyrzuceniu Jarosława Gowina z rządu w Zjednoczonej Prawicy miał zapanować względny spokój. Czy na długo? W Zjednoczonej Prawicy pojawiły się dwa nowe rywalizujące ze sobą odłamy – Bielaniści od Adama Bielana oraz Ociepiści od Marcina Ociepy.

Oba twory przebierają już nogami do państwowych funkcji i przystępują do rozparcelowywania pozostałych po wicepremierze rządowych włości. To początek rywalizacji o wpływy.

Według ustaleń Gazety.pl, Ociepiści postawili kosy na sztorc i chcą przejąć Ministerstwo Rozwoju i ulokowane tam trzy rządowe działy – Najważniejszy jest oczywiście dział gospodarki, ale także turystykę i budownictwo. Grupa ta ma nadzieję, że ministrem rozwoju zostanie Marcin Ociepa – pisze portal. Marcin Ociepa jest wiceszefem resortu obrony, ale ma chrapkę na tekę konstytucyjnego ministra. Grupa Marcina Ociepy chce położyć także rękę na stanowiskach wicewojewodów oraz wprowadzić swoje porządki w agendach państwa, które podlegały Gowinowi.

Pozycją wyjściową otoczenia Bielana jest funkcja wicepremiera “i tyle rządowych działów, ile dzierżyło dotychczas Porozumienie (czyli cztery)” – Bielaniści chcą wejść w buty Gowina i przejąć także wszystkie stanowiska wicewojewodów i agendy rządowe, które były w gestii Gowina – informuje Gazeta.pl

Tak wyglądają przygotowania do jesiennej rekonstrukcji rządu. Można odnieść wrażenie, że tego typu przymiarki i wiszącą nad tym kłótnię o stanowiska już się kiedyś widziało. To było w lecie ubiegłego roku, gdy wszyscy skoczyli sobie do gardeł i dzielili stołki. Efektem tego było zaniedbanie przygotowań do uderzenia trzeciej fali koronawirusa. Nadchodzi czwarta, a tu znowu będą dzielić państwowe frukta.

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie