Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński już zmienił śpiewkę na temat akcyzy. Nie uwierzycie, jak cyniczny argument podał, by jej nie obniżyć

Flickr.com/PiS

Wielu od dawna podejrzewało, że jedyną siłą obecnej władzy są pieniądze, które płyną do budżetu państwa. Władza ta stara się bowiem skorumpować obywateli, ponieważ jest to o wiele łatwiejsze niż systemowe rozwiązywanie ich problemów i likwidowanie barier rozwojowych. Jarosław Kaczyński dziś to potwierdził.

Płacz i płać, bo inaczej popłyniemy

Nie powinno się ograniczać dochodów państwa, a akcyza to jest jeden z poważnych elementów dochodu państwa, szczególnie właśnie akcyza z benzyny – powiedział Jarosław Kaczyński w RMF FM. Dodał, że pieniądze te są potrzebne na realizację planów rządu.

Kaczyński: Tylko cwaniacy stracą na planach rządu

–  Dla dokonania w Polsce zmian pozytywnych, pozytywnych dla ogromnej większości społeczeństwa, w gruncie rzeczy tak naprawdę dla całego społeczeństwa, dlatego ci, którzy żyją – proszę wybaczyć potoczny język – z cwaniactwa, ci rzeczywiście mogą na tym stracić, cała reszta – to jest ogromna większość – na tym zyska, to jednak wymaga pieniędzy, więc ja bym tutaj dochodów państwa nie obniżał, natomiast sugerowałbym, żeby różnego rodzaju podmioty gospodarcze trochę ograniczyły swoją ekspansję dochodową – dodał Jarosław Kaczyński. Nie chcesz, żeby rząd doił cię, aby utrzymać się przy władzy? Jesteś cwaniakiem i tym bardziej należy cię zgnoić.

Zarabiasz 4 tys. zł miesięcznie? Jesteś zamożny i trzeba nałożyć na ciebie dodatkowe podatki

Tak twierdzą prominentni przedstawiciele tego rządu. Prezes potwierdził w RMF FM, że on podziela ten pogląd. Idą bardzo ciężkie czasy dla wszystkich, którzy pracują. Ich życiowa zaradność będzie karana przez państwo po to, aby ci, którzy sobie w życiu nie radzą (często nawet nie opłaca im się próbować), mogli spać spokojnie i popierać Prawo i Sprawiedliwość, które “coś im daje”.

Źródło: RMF24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie