Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński jest do pokonania! Ten sondaż pokazuje, że Zjednoczona Prawica jest w odwrocie

Bezprecedensowy cios w wolność nauki na Węgrzech. Polskie uczelnie będą następne?
fot. flickr/Sejm RP

Najnowszy sondaż pracowni Kantar pokazuje wzrost poparcia dla Koalicji Obywatelskiej oraz odzyskiwanie sił przez Lewicę. PiS słabnie.

W porównaniu do sondażu wykonanego we wrześniu, Zjednoczona Prawica notuje spadek poparcia o 3 pkt proc. i może się pochwalić 36 proc. zaufaniem respondentów. Solidne drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, która uzyskała 28 proc. wskazań, poprawiając ubiegłomiesięczny wynik o 2 pkt proc. Na podium melduje się również Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 9 proc., tracąc w ciągu miesiąca 2 pkt proc.

Do Sejmu dostałaby się również Lewica uzyskująca 7 proc. głosów i notując tym samym 3 pkt proc. wzrost.

Lewica odzyskuje siły, co jest prawdopodobnie związane z “efektem Czarnka”. Gdy w trakcie kampanii prezydenckiej dość mocno zaczęła być akcentowana przez Andrzeja Dudę pogarda do osób LGBT, Robert Biedroń minimalnie, ale zaczął, odzyskiwać poparcie. Konfederacja uzyskała 5 proc. popracia, a PSL-Koalicja Polska 4 proc.

Kantar odnotowuje frekwencję na poziomie 69 proc. – 35 proc. respondentów zdecydowanych jest wziąć udział w głosowaniu, natomiast 34 proc. badanych raczej planuje oddać swój głos – informuje w swojej depeszy Polska Agencja Prasowa. Badanie zostało wykonane w dniach 2-7 października na próbie 977 osób.

Z zasady nie powinno się w tak prosty sposób sumować wyników sondaży, ale widać, że w przypadku zawiązania sojuszu wyborczego między Koalicją Obywatelską, Lewicą i formacją prowadzoną wspólnie przez Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Pawła Kukiza, obóz rządzący jest do pokonania.

Źródło Interia.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie