Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński jednak nie odpuszcza ws. podatku od mediów. Przystąpił do “urabiania” Gowina

Bez zmiany kursu rządy PiS upadną? Wicepremier wzywa do potraktowania opozycji poważnie
fot. flickr/Sejm RP

Podatek od mediów nadal krąży w głowach polityków Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński pracuje nad Gowinowcami, żeby zmienili front.

Swoim protestem, wolne media wykręciły Jarosławowi Kaczyńskiemu śrubki z haraczu na media. Ale to prezes PiS pozbawił skrzyni biegów podatek od reklamy, dokonując próby przewrotu w Porozumieniu Jarosława Gowina, rękami Adama Bielana. Koalicjant się zbuntował i odpłacił pięknym za nadobne, sprzeciwiając się daninie uderzającej w media.

I tu można otworzyć dyskusję o geniuszu strategicznym prezesa i planowaniu dwóch ruchów do przodu. Z perspektywy czasu widać, że wybrał bardzo zły moment na rozpętanie awantury wewnątrz formacji wchodzącej w skład koalicji. Doprowadził do takiego napięcia, że Gowin nie miał innego wyjścia, jak rzucić papierami haraczowymi prezesowi w twarz i pokazać język. Zresztą w przypadku “Piątki dla zwierząt” planowanie strategiczne prezesa także poszło w las i teraz trzeba zbierać do kupy rozłażący się klub parlamentarny.

Jarosław Kaczyński nie porzucił ustawy o ochronie zwierząt i ona gdzieś tam sobie krąży. Podobnie z haraczem na media. Wicepremier tematu nie odpuszcza – Prezes PiS jest w tej sprawie zdeterminowany. Teraz pracuje nad tym, by Jarosław Gowin zmienił front. Jarosław Kaczyński miał pretensje, że partia Gowina sprzeciwiła się propozycji w formie ostrej uchwałyinformuje “Gazeta Wyborcza”.

Politycy obozu rządzącego przyznają w kuluarowych rozmowach, że podatek od mediów to “szczwany plan, by przydusić wolne media”. Według nieoficjalnych informacji “Wyborczej” planowane jest w tej sprawie spotkanie ministra finansów z posłami z komisji finansów. Na razie Gowinowcy podtrzymują swoje weto.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie