Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński hojny dla swego młodego współpracownika. Takiej pensji można pozazdrościć!

konwencja, PiS
Shutterstock

Kim jest Michał Moskal? Choć nie jest bardzo znany, od maja ubiegłego roku pełni funkcję dyrektora biura Jarosława Kaczyńskiego. Jak twierdzi “Super Express”, ten młody, 27-letni mężczyzna zarabia dzięki swojej karierze politycznej spore pieniądze.

To zaszczyt współpracować z Kaczyńskim!

To z mojej perspektywy przede wszystkim zaszczyt, ale i zobowiązanie.

Pan prezes jest człowiekiem bardzo otwartym i sympatycznym, ze świetnym poczuciem humoru – powiedział Michał Moskal po tym, jak został nowym dyrektorem biura Jarosława Kaczyńskiego.

Trudno dziwić się jego entuzjazmowi. Współpraca z PiS pozwala mu zarabiać dość duże pieniądze. Jak podał “Super Express”, z jego oświadczenia majątkowego za rok 2020 wynika, że od połowy października do 31 grudnia 2020 r. zarobił w KPRM 10 942 zł.

To nie koniec. Aż 56 625,63 zł (czyli 4718,80 zł miesięcznie) 27-latek zarobił dzięki pracy w partii. Poza funkcją sekretarza prezesa PiS pełni też funkcję przewodniczącego Forum Młodych PiS. Mało tego, jest też radnym Żoliborza (dieta 1876,20 zł na miesiąc).

Jeśli byłoby mu mało, dzięki zatrudnieniu w MON i Agencji Mienia Wojskowego oraz jako członek komitetu wyborczego Andrzeja Dudy łącznie w 2020 r.  zarobił 112 638,64 zł.

Dzięki swojej pracy stricte politycznej i pracy w administracji państwowej Moskal zarabiał więc w 2020 r. średnio 9386 zł miesięcznie.

Wysokie zarobi młodych polityków

Zaznaczmy od razu, że w tym, że młodzi ludzie zarabiają wysokie kwoty, nie ma niczego złego. Pytanie brzmi jednak, czy stoją za tym odpowiednie kompetencje, czy swoje stanowiska Moskal zawdzięcza tylko partyjnym koneksjom. Tego nie wiemy.

Wysokie zarobki młodego polityka mogą jednak kłuć w oczy elektorat partii, który krytykował nierzadko członków PO za to, że ci uchodzą za tzw. “tłuste koty”. Teraz, jak widać, PiS samo “tuczy” swoich polityków.

Źródło: se.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie