Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński “doceniony” za granicą. Został bohaterem niemieckiego telewizyjnego show

To, co dzieje się w Polsce, interesuje też widzów niemieckiej TV. Ostatnio w jednym z satyrycznych programów w stacji ZDF “Heute Show” pojawił się temat wyroku TK dot. prawa do aborcji i samego Jarosława Kaczyńskiego. Prowadzący Oliver Welke ostro zaatakował lidera PiS.

Niemieckie media o Polsce, PiS i Kaczyńskim

W piątek satyryczny program “Heute Show” na antenie ZDF zajął się tematem PiS i obecnej sytuacji w naszym kraju. Oliver Welke, dziennikarz, który prowadzi show, powiedział, że “w Polsce teraz dużo się dzieje”.

Setki tysięcy ludzi demonstrują na ulicach, a nawet żądają dymisji rządu. Powodem jest zaostrzenie prawa aborcyjnego. W Polsce kobiety będą mogły legalnie poddać się aborcji dopiero po zgwałceniu lub jeśli ich życie jest w bezpośrednim niebezpieczeństwie – mówił.

Pojawił się wątek samego Kaczyńskiego.

– Jarosław Kaczyński, wicepremier i szef partii rządzącej, nie jest zainteresowany ochroną praw kobiet, tylko ochroną kościołów. W swoim przemówieniu powiedział: “Musimy za wszelką cenę bronić polskich kościołów!”. Jedno jest pewne, taka poważna decyzja powinna być podejmowana tylko przez kobiety, a już na pewno nie przez partię rządzącą PiS – dodał. – Jednak ludzie z tej partii trochę przeliczyli się. Od czasu orzeczenia TK sondaże spadły o 10% dla partii rządzącej, a dwie trzecie Polaków jest przeciwnych zaostrzeniu ustawy aborcyjnej – powiedział.

To wina Kościoła?

Zdaniem dziennikarza “Kaczyński objął władzę z pomocą Kościoła katolickiego i uważa, że ​​jest mu teraz coś winien. Partia rządzącą i kościół cofają się od lat, wracając do obrazu kobiet z początku lat pięćdziesiątych”.

– Nawet polski minister edukacji powiedział ostatnio: “Kobiety powinny mieć funkcję tworzenia domowego ogniska i zadanie rodzenia wielu dzieci”. Jak widać, minister edukacji może być również głupi – zażartował Welke.

Jak widać, dziwne wydarzenia w naszym kraju zaskakują już nawet naszych zachodnich sąsiadów…

Źródło: YouTube

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie