Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński dał sygnał do ataku na Gowina? Sensacyjne doniesienia ze zwalczających się obozów

Kaczyński niewolnikiem układu. Afera KNF stawia lidera PiS pod ścianą
Fot. Flickr

Rozróba w Porozumieniu na początku miała wiele wspólnego z komedią. Sprawa robi się poważniejsza i oczy zaczynają być skierowane na Jarosława Kaczyńskiego.

Pomimo tego, że kina są jeszcze zamknięte, noc z czwartku na piątek obfitowała w wiele wątków o charakterze komediowym. Wymiana zamków, zawieszenie Adama Bielana, kłótnia o partyjne dokumenty, według których Porozumieniu nie szefuje już Jarosław Gowin. Śmiechu było co niemiara, ale sprawy zaczynają wyglądać coraz poważniej. To nie była zwykła kłótnia o to, który prezes ma mocniejsze umocowanie. Oczy kierują się na Jarosława Kaczyńskiego.

Adam Bielan zaczyna być w tej historii “zielonym ludzikiem” prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Gowinowcy są już tego pewni – (…)rokosz w Porozumieniu autoryzował sam Kaczyński. Tego dnia rano szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, były poseł PiS i zaufany lidera partii, nieoczekiwanie złożył wniosek o poszerzenie zarządu TVP o Wojciecha Kasprowskiego, współpracownika Bielana – informuje Gazeta Wyborcza. Jak mówią politycy Porozumienia, partia nie dała rekomendacji Kasprowskiemu.

Solidarna Polska stoi z boku i przygląda się rozwojowi wypadków. Ziobryści nie mają zamiaru wspierać Gowina, bo są na niego obrażeni za stanięcie po stronie premiera Mateusza Morawieckiego w rozgrywce o unijny budżet i mechanizm “pieniądze za praworządność”.

Politycy z otoczenia Zbigniewa Ziobry nie ukrywają, że atmosfera wewnątrz obozu władzy jest tak napięta, że każdy gra już na siebieChcemy być wyraziści i odróżnić się od PiS. Pokazujemy swoje propozycje – mówi rozmówca Gazety Wyborczej. Solidarna Polska przygotowuje się nawet na samodzielny start w wyborach.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie