Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński chce raz na zawsze rozwiązać swoje problemy z Ziobrą. Prezes PiS przygotował dwa plany

Screen/ Prawo i Sprawiedliwość

Solidarna Polska wciąż blokuje porozumienie dotyczące ustawy o zmianach w Sądzie Najwyższym, a tym samym unijne miliardy dla Polski. Na jak długo Jarosławowi Kaczyńskiemu starczy cierpliwości do krnąbrnego koalicjanta?

Na początku lutego Andrzej Duda zaprezentował własny projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Zakładał on likwidację Izby Dyscyplinarnej. Projekt powstał w jednym celu – chodzi o to, by Komisja Europejska zaakceptowała polski Krajowy Plan Odbudowy i odblokowała unijne miliardy. Przyjęcie projektu Dudy powinno usatysfakcjonować Komisję, nie satysfakcjonuje jednak Zbigniewa Ziobry. Solidarna Polska zgłasza swoje poprawki do projektu i blokuje jego przyjęcie, a tym samym – unijne środki dla Polski.

Ziobro ma na PiS dobrego straszaka – jeżeli jego propozycje nie zostaną uwzględnione, Solidarna Polska nie będzie głosować w Sejmie z partią rządzącą, pozbawiając ją większości.

Jarosław Kaczyński traci już cierpliwość do krnąbrnego koalicjanta Jak donosi „Wprost”, prezes ma plan, jak rozwiązać problem. Kaczyński chce po prostu przekabacić kilku ziobrystów na swoją stronę. Osłabiona Solidarna Polska straciłaby jedyny argument, a koniec końców rozsypałaby się wzorem Porozumienia Jarosława Gowina.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie