Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński będzie miał kłopoty? Jest zawiadomienie w sprawie łamania obostrzeń przez prezesa

Sanepid umorzył postępowanie w sprawie nabożeństwa na którym Kaczyński odprawił seans polityczny na grobie matki. Sprawa jednak się nie kończy.

Wigilia 8. rocznicy śmierci Jadwigi Kaczyńskiej odbyła się w kościele parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach w połowie stycznia. Po zakończonej mszy prezes Prawa i Sprawiedliwości wspominał swoją matkę. Później w świetle kamer TVP Info, Jarosław Kaczyński odprawił seans polityczny na grobie własnej matki. 

Na zdjęciach i nagraniach było widać, że zasady sanitarne nie były przestrzegane. Forum Unii Młodych z Ostrowca Świętokrzyskiego skierowało pismo do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej, w którym wnioskowali o ukaranie uczestników mszy. Dwa dni temu sanpeid podjął decyzję o umorzeniu postępowania. Forum Unii Młodych nie odpuszcza tematu.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, Forum Unia Młodych złożyło zawiadomienie do starachowickiej policji, w którym domaga się ukarania mandatem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – informuje portal. Zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia zostało wysłane 25 lutego. Działacze domagają się “ścigania i ukarania sprawców wykroczenia”.

Według Patryka Stępnia, przewodniczącego Forum Unii Młodych, popełnienie wykroczenia jest bezsporne i jeśli sanepid nie podjął decyzji o ukaraniu polityków PiS, powinna to zrobić policja. W piśmie podkreślono, że dnia 25 lutego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach, kilkukrotnie i publicznie wskazywał, że doszło do złamania obostrzeń.

Źródło: WP.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie