Polityka i społeczeństwo

Jarosław Kaczyński bardzo chciałby, żeby ta wypowiedź została zapomniana. W mocnym wywiadzie prezes PiS zmasakrował Radio Maryja

Sojusz Jarosława Kaczyńskiego z Tadeuszem Rydzykiem jest jednym z wielu czynników, które wyniosły w 2015 roku PiS do władzy. Teraz po wyborczej wygranej dobra zmiana dwoi się i troi, żeby spłacić dług wdzięczności wobec założyciela Radia Maryja. Według najnowszych doniesień skala transferu majątku z ministerstw, spółek Skarbu Państwa oraz przeróżnych podmiotów zależnych od dobrej zmiany przekroczyła zawrotną kwotę 160 milionów złotych. Taki obrót sprawy nie jest dla nikogo szczególną niespodzianką. Każdy, kto choć trochę interesuje się sytuacją polityczną w naszym kraju, wie, że dojna zmiana w wydaniu Rydzyka trwa w najlepsze.

 

Co ciekawe, Jarosław Kaczyński nie zawsze pałał do Radia Maryja tak bezgraniczną miłością. W internecie pojawił się krótki wywiad, który ówczesny szef Porozumienia Centrum udzielił Tomaszowi Sakiewiczowi i Piotrowi Wierzbickiemu. Sakiewicz to obecnie redaktor naczelny Gazety Polskiej, prawicowego tygodnika od lat lansującego teorię o zamachu w Smoleńsku.

W rozmowie sprzed 20 lat Kaczyński okrutnie jedzie po Radiu Maryja, oskarżając je o kolaborację z Rosją! Padają jakże znane dziś słowa o Targowicy. Okazuje się, że stacja Tadeusza Rydzyka ma nadajnik na Uralu, nie jest nieprzychylna PRL-owi i jest generalnie pro-rosyjska. A wszystko to okraszone serią domysłów, sugestii i insynuacji, z których prezes słynie.

Ciekawe, co na taką kolej rzeczy powie sam zainteresowany? Rydzyk wszakże bardzo źle znosi wszelkie przejawy niesubordynacji i krytyki, nawet ze strony tak potężnego sojusznika jak Jarosław Kaczyński. Obecnie toruński redemptorysta zapewne nic z tym fantem nie zrobi. Zamiast tego będzie chował swoją urazę i jeżeli PiSowi potknie się noga, to zapewnie zacznie się otwarta krytyka dobrej zmiany, połączona ze stawianiem na nowego konia na prawicy…

fot. Shutterstock/Michael Wende

 POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie