Kultura Polityka i Społeczeństwo

Już jutro premiera nowego filmu Tomasza Sekielskiego. Oto zwiastun “Roku we mgle” [WIDEO]

Już jutro premiera nowego filmu Tomasza Sekielskiego. „Rok we mgle” opowiada o walce z pandemią koronawirusa, która zaatakowała świat niemal dokładnie 12 miesięcy temu. W sieci można obejrzeć zwiastun produkcji.

Wirus, który zmienił cały świat, przybył z Chin. 10 grudnia w Wuhan zdiagnozowano „pacjenta zero” – pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Jeszcze przez kilka miesięcy z perspektywy reszty świata COVID-19 wydawał się tragicznym, lecz lokalnym problemem. Jednak zaraza rozeszła się po całym globie i zmieniła nasze życie nie do poznania.

Już jutro w Onecie odbędzie się premiera filmu Tomasza Sekielskiego „Rok we mgle”. Produkcja opowiada o polskiej walce z koronawirusem. Jak czytamy w zapowiedzi filmu, twórcy chcą też rozliczyć polskie władze i ich działania. Pamiętajmy, że nasz rząd na początku bagatelizował zagrożenie. Później zmarnował kilka miesięcy i nie przygotował kraju na drugą falę pandemii – władze bardziej interesowały się wojnami ideologicznymi czy kłótniami z UE. Nie można zapomnieć też o licznych aferach – tajemniczych zakupach ministerstwa zdrowia czy lekceważeniu obostrzeń przez członków rządu.

Mimo wielu zapewnień i kolejnych deklaracji szybko okazało się, że Polska była kompletnie nieprzygotowana na to, co się stało – czytamy w zapowiedzi filmu. Produkcja będzie dostępna od jutra na Onecie.

Tomasz Sekielski pracuje obecnie nad dwoma innymi dokumentami. Jeden z nich kontynuuje temat pedofilii w kościele, drugi opowie o aferze SKOK-ów. Sekielski przyznał ostatnio, że rozważa też nakręcenie filmu o działalności Tadeusza Rydzyka. Ostateczna decyzja ma zapaść na początku przyszłego roku.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie