Jurek Owsiak zaskoczył! Pozdrowienia dla… prezesa na koniec finału WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 31. Już teraz zebrano ok. 155 mln złotych. – Robimy coś, co pokazuje całemu światu, że mamy w sobie solidarność, empatię, przyjaźń – podsumował tegoroczny finał WOŚP Jurek Owsiak. Ale nie zabrakło też politycznego akcentu.

Owsiak podsumowuje finał WOŚP

Tegoroczny finał WOŚP przebiegał pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Wolontariusze zebrali już ponad 154 mln zł, ale licytacje trwają.

Jurek Owsiak podsumował zbiórkę podczas wieczornego, tradycyjnego „światełka do nieba”.

Robimy coś, co pokazuje całemu światu, że mamy w sobie solidarność, empatię, przyjaźń. Że szanujemy się nawzajem. Że nikt nie musi przywozić publiczności, bo ona jest, chce tu być i chcemy być razem ze sobą – mówił lider Orkiestry. Podczas wystąpienia nie zabrakło akcentów politycznych.

– Pamiętajcie o tym, że to wy budujecie ten kraj. Polska zależy od Was. Więc o tę Polskę dbajcie – mówił Owsiak. –  Miejcie w sercu nadzieję, że świat dobry to jest świat demokratyczny, gdzie się szanuje wszystkie prawa, gdzie się słucha obywateli, tworząc społeczeństwo obywatelskie. I o tym myślcie, gdy będziecie szli na wybory, gdy będziecie głosowali na tych, na których macie ochotę. Ale róbcie to, nie bądźcie obojętni – wzywał lider WOŚP.

Na późniejszej konferencji prasowej Owsiak podsumowywał tegoroczną zbiórkę.

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *