Po godzinach Polityka i Społeczeństwo

Julia Wieniawa zaskoczyła w programie na żywo. Ważne i odważne słowa o sytuacji kobiet w Polsce [VIDEO]

Julia Wieniawa

Finałowy odcinek programu “Taniec z Gwiazdami” emitowany na antenie Polsatu, miał zaskakujące zakończenie. Wszystko za sprawą aktorki Julii Wieniawy, która postanowiła wyłamać się z konwencji show i przekazać wsparcie kobietom walczącym o swoją godność.

Po skandalicznej, niehumanitarnej i budzącej odrazę decyzji pisowskiego Trybunału Konstytucyjnego Polki i Polacy wyszli na ulice. Protestujący nie godzą się na brak możliwości przerywania ciąży w momencie, gdy płód jest uszkodzony. Przekaz jest jasny – macie rodzić, bo tak nakazuje Godek, Kaczyński, a akompaniuje im polski Kościół.

Polki nie godzą się na taki los i nie chcą być zmuszane do heroizmu. Po prostu chcą mieć wybór, o czym świadczą fale protestów, które przelewają się przez miasta. Głos w sprawie bulwersującego wyroku TK zabierają również aktorki, artystki i celebrytki. I bardzo dobrze, bo pokazują w ten sposób wsparcie protestującym – a przecież dla wielu ich opinia ma znaczenie.

Do tego grona dołączyła także aktorka Julia Wieniawa. I to w bardzo odważnie. W finale emitowanego na żywo, popularnego programu “Taniec z gwiazdami”, Wieniawa – ku wyraźnemu zdziwieniu prowadzących – postanowiła skomentować polską rzeczywistość ostatnich dni. – Protestujemy. Chciałam, żebyście wiedziały, że jestem z Wami całym sercem. Mam nadzieję, że wszyscy razem – powiedziała tuż przed końcem show.

https://twitter.com/nattaliemm/status/1319764223984095232?s=20&fbclid=IwAR3xv6H8gBqDplSdYAaGCDSa98Ogv28b6_0McXsu5HVQU4a9El_RafEKznE

To ważne i odważne słowa aktorki, która dla wielu młodych dziewczyn jest pewnie ważną postacią popkultury (na Instagramie jej profil śledzi 1,8 mln osób). Dlaczego odważne? Raczej producenci programów na żywo, szczególnie tak neutralnych jak Taniec z Gwiazdami, nie lubią takich zaskoków. Po drugie – aktorka głośno mówiąc to, co myśli może narazić się na zawodowe konsekwencje – choćby ze strony Telewizji Publicznej. Ale jak widać, są rzeczy ważniejsze. Dlatego – brawo Julia!

https://twitter.com/pippa_dipa/status/1319728236713156609?s=20

Zdjęcie: Grabowski Foto/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie