Polityka i Społeczeństwo Wojna

Jest tylko jedna osoba, która może namówić Putina do przerwania wojny? Ekspert nie ma wątpliwości i wskazuje nazwisko

Czy Władimir Putin może spasować i zatrzymać rosyjską agresję na Ukrainę? Zdaniem byłego szefa brytyjskiego wywiadu jest tylko jeden człowiek, który może go do tego przekonać.

Putin a Chiny

Rosja przeszarżowała, agresja na Ukrainę przynosi jej same straty: militarne, gospodarcze i wizerunkowe. Władimir Putin sprawia jednak wrażenie człowieka zaślepionego, który za wszelką cenę będzie dążył do osiągnięcia swojego szalonego celu. Zdaniem byłego szefa brytyjskiego wywiadu sir Aleksa Youngera, 

Ze wszystkich ludzi na świecie, którzy mogą wywrzeć wpływ na Władimira Putina, który siedzi w swoim bunkrze i jest owładnięty obsesją osiągnięcia wielkości poprzez odbudowę rosyjskiego imperium… jedynym spośród wszystkich ludzi, którzy mogą przemówić mu do rozsądku, jest Xi – powiedział Younger w rozmowie z BBC. Zdaniem byłego szefa MI6 przedłużająca się wojna na Ukrainie nie jest Pekinowi na rękę, ponieważ „poważnie przyczynia się do problemów gospodarczych, z którymi mierzą się Chiny”. Państwo Środka może obawiać się też utraty reputacji, jeżeli będą kojarzeni ze zbrodniczymi działaniami Putina.

Kilka dni temu dziennikarze “Financial Times” podali, że Rosja poprosiła Chiny o “sprzęt wojskowy i inną pomoc”. Pekin zaprzeczył tym doniesieniom, a USA zakomunikowały, że podjęcie przez Chiny jakichkolwiek kroków mających na celu udzielenie pomocy Rosji, spotka się z konsekwencjami.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie